Slovenskí miništranti zachránili na cyklotúre troch ľudí

Miništranti z Ludrovej neďaleko Ružomberka počas cyklistickej cesty do Ríma zachránili dve topiace sa deti a ich otca.

Mladí cyklisti zo Slovenska sa vybrali do Ríma pri príležitosti 20. ročníka Don Bosco Tour, uvádza TK KBS. Na svätopeterské námestie dorazili presne v deň 200. výročia narodenia tohto svätca.

Mottom tohtoročnej cyklopúte bolo: „Dokončiť nedokončené.“ Heslo má odkazovať na udalosť spred piatich rokov, keď počas túry na Európske stretnutie miništrantov v Ríme tragicky zahynul jeden z miništrantov, Kamil, ktorý sa utopil.

Miništranti počas svojej cesty paradoxne tento rok tri životy pred utopením zachránili. Dvom malým deťom a ich otcovi, ktorý ich chcel z vody vytiahnuť a sám sa ocitol v nebezpečenstve, pomohli na severe Talianske pri brehu rieky Piavy.Ludrovskí miništranti o tom hovoria bez veľkej slávy, čím je ich svedectvo ešte mocnejšie,“ píše TK KBS a odkazuje na Vatikánsky rozhlas.

Tradíciu miništrantských cyklopútí založil kňaz Ján Garaj pred 23 rokmi. So svojimi miništrantmi sa zúčastnil napríklad stretnutia mládeže so Svätým Otcom v roku 1997 v Paríži, v roku 2000 sa zúčastnili tejto akcie v Ríme, a na bicykloch prišli miništranti aj do pútnických miest ako Mariazell, Turín či Medžugorje.

Daniela Matejovičová

Foto: Facebook Don Bosco TOUR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo