Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
19. august 2015

Slovenskí miništranti zachránili na cyklotúre troch ľudí

Miništranti z Ludrovej neďaleko Ružomberka počas cyklistickej cesty do Ríma zachránili dve topiace sa deti a ich otca. 11855656_10153199948309195_7723516898297292437_n_-_kopia.jpg Mladí cyklisti zo Slovenska sa vybrali do Ríma pri príležitosti 20. ročníka Don Bosco To...

Slovenskí miništranti zachránili na cyklotúre troch ľudí

Miništranti z Ludrovej neďaleko Ružomberka počas cyklistickej cesty do Ríma zachránili dve topiace sa deti a ich otca.

Mladí cyklisti zo Slovenska sa vybrali do Ríma pri príležitosti 20. ročníka Don Bosco Tour, uvádza TK KBS. Na svätopeterské námestie dorazili presne v deň 200. výročia narodenia tohto svätca.

Mottom tohtoročnej cyklopúte bolo: „Dokončiť nedokončené.“ Heslo má odkazovať na udalosť spred piatich rokov, keď počas túry na Európske stretnutie miništrantov v Ríme tragicky zahynul jeden z miništrantov, Kamil, ktorý sa utopil.

Miništranti počas svojej cesty paradoxne tento rok tri životy pred utopením zachránili. Dvom malým deťom a ich otcovi, ktorý ich chcel z vody vytiahnuť a sám sa ocitol v nebezpečenstve, pomohli na severe Talianske pri brehu rieky Piavy.Ludrovskí miništranti o tom hovoria bez veľkej slávy, čím je ich svedectvo ešte mocnejšie,“ píše TK KBS a odkazuje na Vatikánsky rozhlas.

Tradíciu miništrantských cyklopútí založil kňaz Ján Garaj pred 23 rokmi. So svojimi miništrantmi sa zúčastnil napríklad stretnutia mládeže so Svätým Otcom v roku 1997 v Paríži, v roku 2000 sa zúčastnili tejto akcie v Ríme, a na bicykloch prišli miništranti aj do pútnických miest ako Mariazell, Turín či Medžugorje.

Daniela Matejovičová

Foto: Facebook Don Bosco TOUR

Inzercia

Odporúčame

Vo veku 75 rokov zomrel biskup Vladimír Filo

Vo veku 75 rokov zomrel biskup Vladimír Filo

V nitrianskej nemocnici zomrel v utorok večer vo veku 75 rokov emeritný rožňavský biskup Vladimír Filo. Emeritného rožňavského biskupa hospitalizovali ešte v polovici júla kvôli zhoršenému zdravotnému stavu.  Vladimír Filo sa narodil 15. januára 1940 v Gáni. Za kňaza bol vysvätený 25. júla 1962. Na ...