Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Cirkev Svet kresťanstva
18. 05. 2020, 10:41

Vatikán

Po dvoch mesiacoch opäť otvorili Baziliku sv. Petra

Poslednou pápežskou omšou prenášanou z Vatikánu cez internet bola ranná omša pri hrobe pápeža Jána Pavla II.

Po dvoch mesiacoch opäť otvorili Baziliku sv. Petra

Foto – TASR/AP

Bazilika svätého Petra sa v pondelok po dvoch mesiacoch opäť otvorila pre návštevníkov. Zamestnanci Vatikánu predtým chrám kompletne vydezinfikovali.

Ľuďom, ktorí sa v nasledujúcich dňoch zúčastnia na omšiach v Bazilike sv. Petra a ďalších pápežských bazilikách, budú merať telesnú teplotu. Takisto budú povinní dodržiavať odstup jeden od druhého a nosiť rúško alebo inú ochranu tváre.

Verejné bohoslužby v pondelok obnovia aj v ostatných talianskych kostoloch, avšak za podobne prísnych podmienok.


Foto – TASR/AP

Vo Vatikáne platili počas pandémie koronavírusu rovnaké opatrenia ako v Taliansku. Bazilika sv. Petra bola zatvorená od 10. marca, keď talianska vláda zaviedla plošné obmedzenie pohybu.

Počas týchto obmedzení slúžil pápež František ranné omše, ktoré v priamom prenose sledovalo vyše 1,5 milióna ľudí, v prázdnej bazilike.

Poslednou streamovanou omšou bola ranná omša pri hrobe svätého Jána Pavla II. v bočnej kaplnke vatikánskej baziliky pri príležitosti 100. výročia narodenia pápeža.

Odporúčame

Múdry hlas vidieckeho kňaza

Múdry hlas vidieckeho kňaza

„Súčasná spoločnosť sa už neuspokojuje s tým, že bude spravovať naše spoločné dedičstvo.“ A hoci to vraví fiktívna postava v roku 1937, pokojne sa to mohlo povedať i v roku 2020.