Kardináli opäť polemizujú s Kasperom. Pridal sa aj Duka

Jedenásti kardináli o manželstve a rodine. Takýto názov nesie kniha, ktorá by mala vyjsť len niekoľko dní pred októbrovou riadnou synodou biskupov o rodine.

Medzi autormi, ktorí pochádzajú z rôznych častí sveta, je aj pražský kardinál Dominik Duka. Informuje o tom Catholic News Agency.

Kardináli napísali už druhý spis, ktorý polemizuje s ich nemeckým kolegom Walterom Kasperom. Ilustračné foto - TASR/AP

Nová publikácia reaguje na minuloročný príhovor nemeckého kardinála Waltera Kaspera, v ktorom navrhol, aby rozvedení a znovu zosobášení katolíci mohli v istých prípadoch pristupovať k svätému prijímaniu. Kniha kardinálov nastoľuje viaceré otázky: Ako môžeme pomôcť tým, ktorí zostali verní manželskému zväzku, aj keď ich partner opustil? Ako skvalitniť prípravu mladých, ktorí žijú v sekularizovanej kultúre, na manželstvo?

K téme
Arcibiskup Cyril Vasiľ polemizuje s názormi kardinála Kaspera
V nemeckej cirkvi pred synodou o rodine silnejú turbulencie

Zdieľať

Nejde o prvú takúto publikáciu. Už minulý rok pätica kardinálov a ďalších cirkevných predstaviteľov, medzi ktorými bol aj slovenský arcibiskup Cyril Vasiľ, napísala polemiku s kardinálom Kasperom. Pod názvom Vytrvať v Kristovej pravde. Manželstvo a sväté prijímanie v Katolíckej cirkvi  vyšla aj v slovenčine.


Podľa
 portálu Life Site News sa knihy kardinálov od seba odlišujú. Kým prvý titul polemizoval s Kasperom na doktrinálnej úrovni, nová kniha sa zameriava na pastoračné možnosti riešenia krízy manželstva a rodiny. „Napísali významnú prácu k otázkam, o ktorých sa bude hovoriť,“ uviedlo vydavateľstvo Ignatius Press, ktoré vydalo oba tituly. 

„Opatrne dodržiavajú múdry a milosrdný smer so skutočným záujmom a bez falošného súcitu, ktorý by ohrozoval pravdu aj autentickú lásku,“ poznamenáva vydavateľstvo. „Vedia, že doktrinálny a pastoračný rozmer nie sú v protiklade.“

Adam Takáč

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo