Bývalý nuncius zomrel na zlyhanie srdca. Potvrdila to pitva

Pohrebné obrady Józefa Wesołowského, ktorého Vatikán stíhal kvôli pedofílii, sa uskutočnia v pondelok večer. Následne budú jeho ostatky prevezené do rodného Poľska.

Bývalého nuncia Wesołowskeho našli mŕtveho v jeho vatikánskom byte, kde sa nachádzal v domácom väzení. Foto - TASR/AP

Bývalý veľvyslanec Svätej stolice Józef Wesołowski, ktorého v piatok našli mŕtveho vo Vatikáne, zomrel na zlyhanie srdca. Potvrdila to pitva, ktorú nariadil vatikánsky prokurátor.

Z pitvy, ktorú vykonala trojčlenná lekárska komisia, vyplýva, že Wesołowski zomrel vo štvrtok v neskorých nočných hodinách bez cudzieho zavinenia. Ďalšie detaily by mali objasniť laboratórne testy, uviedlo Tlačové stredisko Svätej stolice.

Portál Vatican Insider si všimol, že kým v piatkovom vyhlásení tlačového strediska je Wesołowski označený titulom Jeho Excelencia, ktorý prináleží biskupom, v najnovšom vyhlásení už táto titulácia chýba.

K téme
Bývalého nuncia obvineného z pedofílie našli mŕtveho vo Vatikáne

Zdieľať

Bývalý nuncius bol prvostupňovým rozsudkom tribunálu Kongregácie pre náuku viery odsúdený na kánonický trest pozbavenia klerického stavu kvôli zneužívaniu mladistvých a držaniu detskej pornografie počas svojej diplomatickej misie v Dominikánskej republike. Proti rozhodnutiu sa Wesołowski odvolal.

Vo Vatikáne zároveň prebiehal súdny proces, ktorý pre Wesołowského hospitalizáciu v polovici júla preložili na koniec leta.  

Pohrebné obrady prebehnú v pondelok podvečer v kaplnke vatikánskeho governatorátu. Povedie ich pápežský almužník Konrad Krajewski, ktorý rovnako ako zosnulý pochádza z Poľska. Wesołowského ostatky budú v najbližších dňoch prevezené do rodnej krajiny.

Imrich Gazda

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo