Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
04. september 2015

Pápež František si vyšiel do Ríma kúpiť nové okuliare

Pápež František priťahoval vo štvrtok pozornosť davov z nezvyčajného dôvodu - odskočil si z Vatikánu do Ríma kúpiť nové okuliare. Optik zvyčajne chodieva s novými okuliarmi do Vatikánu, ale tentoraz trval pápež na tom, že osobne navštívi optiku v centre Ríma. Pope Francis visits shop in Via del Bab...

Pápež František si vyšiel do Ríma kúpiť nové okuliare

Pápež František priťahoval vo štvrtok pozornosť davov z nezvyčajného dôvodu - odskočil si z Vatikánu do Ríma kúpiť nové okuliare.

Optik zvyčajne chodieva s novými okuliarmi do Vatikánu, ale tentoraz trval pápež na tom, že osobne navštívi optiku v centre Ríma.

Pred obchodom, v ktorom František strávil asi hodinu a na konci nástojil na tom, že za seba zaplatí, sa medzičasom zhromaždili davy ľudí. Pápeža sprevádzali asistent, ochrankár a niekoľko policajtov, informovala BBC.

Inzercia

"Povedal som svojmu otcovi, že je to lepšie ako návšteva Baziliky svätého Petra. Vidieť pápeža v obchode, ako si skúša nové okuliare," zveril sa nemecký turista tlačovej agentúre AP.

Keď bol František ešte arcibiskupom v Buenos Aires, často sa prechádzal ulicami a používal aj verejnú dopravu. V magazíne National Geographic tento mesiac priznal, že túži po prechádzke ulicami Ríma, pretože v Buenos Aires rád chodil po meste. Ako pápež má pohyb na verejnosti trocha obmedzený.

TASR

Odporúčame

Rehoľníčky si pripomenuli 65. výročie pokusu o ich likvidáciu

Rehoľníčky si pripomenuli 65. výročie pokusu o ich likvidáciu

Rehoľné sestry a ďalší pamätníci si v sobotu v Bratislave zaspomínali na to, ako komunisti pred 65 rokmi (august 1950) násilne vyviezli rehoľné sestry z kláštorov. Pred 65 rokmi sa komunisti pokúsili zničiť mužské a ženské rehole. Foto - TASR/Štefan Puškáš Pietna spomienka pri príležitosti 65. výro...

Ortodoxné cirkvi pripravujú jedinečný celopravoslávny koncil

Ortodoxné cirkvi pripravujú jedinečný celopravoslávny koncil

Lídri pravoslávnych cirkví sa plánujú stretnúť po viac ako tisíc rokoch. Nad úspešnosťou podujatia sa vznášajú pochybnosti. Stretnutie lídrov pravoslávnych cirkví sa má uskutočniť na budúci rok. Ilustračné foto - TASR/AP Na pozvanie konštantínopolského ekumenického patriarchu Bartolomeja I. sa v Ist...