Slovenskí biskupi vyzvali k účasti na Národnom pochode za život

Sme konzervatívni vo vedomí, že ak sa nedržíme najhlbších, Bohom položených základov ľudskej civilizácie a každého ľudského života, odsudzujeme ju na zánik, napísali vo svojom liste slovenskí biskupi.

Druhý Národný pochod za život sa uskutoční už o dva týždne v Bratislave. Foto - TASR/Roman Hanc

Príďte na pokojnú manifestáciu všetkých ľudí dobrej vôle, príďte vydať spoločné svedectvo o zmysle nášho života, ktorý má východisko, smer i cieľ. Uvádza sa to v pastierskom liste, v ktorom sa Konferencia biskupov Slovenska (KBS) v nedeľu prihovorila veriacim pri príležitosti Národného pochodu za život. Podujatie sa uskutoční 20. septembra 2015 v Bratislave.

"Heslom tohtoročného pochodu je 'radosť zo života'. Túžme túto radosť zdieľať, túžme ju ponúkať, odovzdávať ďalším ľuďom vrátane tých, ktorí v sebe nevládzu udržať nádej. Vykročme do ulíc Bratislavy ako ľudia, ktorí svoju nádej prežívajú spoločne a vzájomne sa v nej utužujú," apeluje KBS.

K téme
Martin Hanus: Čo chýbalo pstierskemu listu
Jaroslav Daniška: Neskončí sa pochod za život debaklom?

Zdieľať

Podľa biskupskej konferencie darovať život a obetovať sa má zmysel. "Materstvo, otcovstvo, rodičovstvo je súčasťou najpôvodnejšieho plánu Stvoriteľa, ktorého lásku nám Sväté písmo približuje práve cez vznešené pojmy otcovstva či materstva. Áno, sme konzervatívni vo vedomí, že ak sa nedržíme najhlbších, Bohom položených základov ľudskej civilizácie a každého ľudského života, odsudzujeme ju na zánik," uvádza v liste KBS.

Biskupi pripomínajú aj výrok pápeža Františka, že každý život je darom. Pápež nás vyzýva ku „každodennej snahe aktualizovať Boží projekt života jeho odvážnou a láskyplnou ochranou vo všetkých jeho fázach, a to v duchu ľudskej blízkosti odmietajúcej skartačnú kultúru". Podľa KBS tieto a podobné slová adresoval Svätý Otec účastníkom pochodov za život vo Washingtone, ale aj v Paríži či Ríme, kde sa na chvíľu dokonca pripojil k účastníkom pochodu a povzbudzoval ich slovami „kráčajte takto ďalej, život treba chrániť vždy!“

"Hovoriť, vyjadriť sa dá slovami, ale môže sa aj gestami, vzťahmi, symbolmi či napríklad účasťou na dôležitom podujatí. Na jedno z nich vás teraz znova a radi pozývame," dodáva KBS.

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo