Slovenskí rehoľníci zlepšovali prácu s médiami

Zástupcovia ženských a mužských reholí na Slovensku sa už po druhýkrát stretli na seminári Zasvätení online, aby skvalitnili prácu s médiami.

Víkendového seminára, ktorý sa uskutočnil na Katolíckej univerzite v Ružomberku, sa zúčastnilo viac ako 30 rehoľníčok a rehoľníkov z približne 15 reholí.


Workshopy zamerané na printovú a televíznu žurnalistiku, tvorbu internetových stránok a vzťahy s verejnosťou viedli lektori z katedry žurnalistiky a prizvaní odborníci. Praktické aktivity doplnili diskusie s hovorcom Konferencie biskupov Slovenska Martinom Kramarom, hovorkyňou Roka zasväteného života Hermanou Matlákovou, redaktorom RTVS Jaroslavom Barborákom a vedúcim redakcie Katolického týdeníka Jiřím Macháněm.  

Juraj Pigula z Rehole sv. Augustína uviedol, že záujem o prácu s médiami prejavili samotní rehoľníci. „Cieľom druhého ročníka seminára bolo umožniť účastníkom ísť do hĺbky v jednotlivých mediálnych oblastiach a získať potrebné zručnosti pre lepšiu prácu s médiami,“ doplnil Pigula, ktorý je zároveň šéfredaktorom časopisu slovenských rehoľníkov Zasvätený život.

Prínos stretnutia vidí Zdenka Hnidková z Kongregácie Školských sestier de Notre Dame v objavovaní a prepájaní darov a chariziem rôznych reholí.

Seminár Zasvätení online zorganizoval časopis Zasvätený život v rámci projektu Zasvätení pre zasvätených v spolupráci s Katedrou žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku.

TK KBS

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo