Pápež sa stretne s Obamom, Putinom a generálnym tajomníkom OSN

Pápež František sa počas návštevy USA, ktorá sa uskutoční na konci septembra, stretne s americkým a ruským prezidentom, ako aj s generálnym tajomníkom OSN.

Americký prezident Barack Obama a prvá dáma Michelle Obamová budú viesť uvítací výbor, ktorý privíta pápeža Františka, keď pricestuje na konci mesiaca na historickú návštevu Washingtonu.

František a Obama sa stretli už v marci 2014 vo Vatikáne. Išlo o historicky prvé stretnutie týchto osobností. Foto - TASR/AP

Biely dom uviedol, že Obamovci budú pápeža 22. septembra čakať na Andrewsovej leteckej základni pri Washingtone, aby ho oficiálne privítali na jeho prvej návšteve USA. Pápež pricestuje do Washingtonu z Kuby.

František bude iba tretím pápežom, ktorý kedy navštívil Biely dom. A 24. septembra zamieri do Kapitolu, kde sa ako vôbec prvý pápež prihovorí k spoločnému zasadnutiu oboch komôr Kongresu.

K téme
V čom si pápež a Putin rozumejú

Zdieľať

Pápež František sa pred návratom do Vatikánu zastaví aj v New Yorku a vo Filadelfii, informovala agentúra AP. Práve počas svojho vystúpenia na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku prehovorí v rodnej španielčine k svetovým lídrom a takisto sa stretne za zatvorenými dverami s ruským prezidentom Vladimírom Putinom. Uviedla to agentúra AP s odvolaním sa na stáleho pozorovateľa Svätej stolice pri OSN arcibiskupa Bernardita Auzu.

Auza vyhlásil, že pápež sa vo svojom prejave pravdepodobne zameria na viaceré témy - od mieru a ekonomického rozvoja, až po najväčšiu utečeneckú krízu od konca druhej svetovej vojny. Hlava katolíckej cirkvi vystúpi na Valnom zhromaždení OSN 25. septembra. Bude to historicky piata návšteva pápeža na pôde OSN a pri dĺžke trvania dve a pol hodiny zároveň aj najkratšia.

Pápež sa takisto stretne s predstaviteľmi OSN na čele s generálnym tajomníkom Pan Ki-munom.

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo