Výzva pápežovi so 600-tisíc podpismi: Nemeňte učenie o manželstve

Blížiaca sa riadna Synoda o rodine mobilizuje katolíckych laikov. Viac ako 600-tisíc veriacich žiada pápeža Františka, aby nedošlo k zmene katolíckeho učenia o manželstve a rodine. 4563720850_a020b02321_o.jpg V predvečer riadnej Synody biskupov o rodine katolícki laic...

 

 

V predvečer riadnej Synody biskupov o rodine katolícki laici žiadajú hlavu Katolíckej cirkvi, aby potvrdila doterajšie učenie o manželstve a rodine. O Synovskej prosbe Jeho Svätosti pápežovi Františkovi o budúcnosti rodiny informoval aj český portál RC Monitor. 

Autori výzvy upozorňujú, že od sexuálnej revolúcie v 60. rokoch minulého storočia  „aliancia silných organizácií, politických síl a komunikačných prostriedkov krok po kroku útočia na existenciu rodiny ako základnej bunky spoločnosti“. V mnohých krajinách je amorálna teória gender vštepovaná deťom už od útleho veku a postupne narastajú práva a morálne zvyklosti, ktoré odporujú prírode a Božím zákonom, píšu signatári výzvy. 

K téme
Pápež sa pýta, ako na rozvedených
Sekretár Benedikta XVI. o prijímaní pre rozvedených: Niektorí biskupi podľahli duchu doby

Zdieľať

Minuloročná mimoriadna Synoda biskupov o rodine, na ktorej zazneli aj úvahy o prístupe rozvedených a znovuzosobášených katolíkov k Eucharistii, podľa autorov výzvy zneistila množstvo veriacich. „Myslíme si, že vaše slovo je jediný spôsob, ako objasniť zmätok medzi veriacimi,“ apelujú signatári na pápeža Františka.

Pod petíciu sa podpísali mnohí lídri katolíckych spoločenstiev a prorodinných organizácií, medzi nimi aj šéfredaktor portálu The Catholic Thing Robert Royal, ktorého texty môžete čítať aj na Postoy.sk, či slovenská europoslankyňa Anna Záborská. Svoj podpis môže ktokoľvek pripojiť na internetovej stránke www.filialappeal.org do 30. septembra. Výzva bude následne zaslaná Svätému Otcovi Františkovi.

Daniela Matejovičová

Foto: Flickr.com

 

 

 

 

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo