Riman pátra po Ježišovom tele. Do kín príde film o Vzkriesení

Začína sa tam, kde sa Gibsonovo Umučenie Krista skončilo. Nový film Risen je historická kriminálka o Vzkriesení Krista.

Biblia sa nevenuje detailom o tom, čo robili rímske úrady a židovskí náboženskí lídri v čase medzi Ježišovou smrťou a Nanebovstúpením. Filmári z kresťanského štúdia Affirm films (Odvážni, Vzoprieť sa obrom) to využili a pripravili film o veľkonočných udalostiach.

Film s väčším rozpočtom ešte štúdio Affirm films nemalo. „Bude to naša najväčšia vec, od tohto filmu bude závisieť budúcnosť štúdia,” priznáva producent Rich Peluso.

Zároveň odmieta, že spravili len ďalší z filmov o Ježišovi. „Snažili sme sa ukázať známy príbeh z novej strany,” uviedol. Nová perspektíva spočíva v tom, že rímsky veliteľ Clavius dostane od Pontia Piláta za úlohu vyriešiť záhadu prázdneho hrobu – nájsť telo Ukrižovaného a zabrániť tak povstaniu v Jeruzaleme.


„Je to mimoriadny príbeh, ktorý nám je všetkým dobre známy. Ale teraz ho ukážeme z pohľadu neveriaceho,“ vyjadril sa herec Joseph Finnes, ktorý hrá rímskeho centúria Clavia. Vo vyšetrovaní mu pomáha pobočník Lucius (Tom Felton), Piláta si zahral Peter Firth a Ježiša stvárnil Cliff Curtis. Film režíroval Kevin Reynolds (Vodný svet, Robin Hood – Kráľ zbojníkov).

Risen bude v kinách v januári.

Foto: Youtube

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo