Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. november 2020, 18:14

Dobrá novina bude koledovať aj napriek pandémii

Dobrá novina bude koledovať aj napriek pandémii

Foto TASR - Martin Palkovič

Organizátori bezpečnosť akcie konzultovali s odborníkmi. 

Vianočná kolednícka akcia Dobrá novina sa napriek obmedzeniam súvisiacim s pandémiou nového koronavírusu uskutoční aj tento rok. Vyplynulo to zo stretnutia vladyku Jána Babjaka SJ s predstaviteľmi Dobrej noviny. Informovala o tom členka komisie Dobrej noviny Beáta Baranová.

"Dobrá novina chce aj v týchto ťažkých časoch rozdávať radostnú zvesť a pomáhať ľuďom, ktorých súčasná situácia postihla viac," informoval vladyku riaditeľ Dobrej noviny Daniel Fiala s tým, že možnosť uskutočniť bezpečné koledovanie konzultovali a pripravovali s odborníkmi. Osoby zodpovedné za realizáciu akcie v jednotlivých prihlásených farnostiach budú podľa Baranovej ďalších slov o aktualizáciách na poli oficiálnych usmernení a pokynov pravidelne informovať.

Zmenou v 26. ročníku Dobrej noviny má byť jej začiatok. Kým v predchádzajúcich rokoch požehnal a na koledovanie vyslal koledníkov celej Prešovskej archieparchie arcibiskup, tento rok majú kolednícke skupinky požehnať kňazi v jednotlivých farnostiach. O možnosti prihlásiť sa do akcie budú farnosti informované prostredníctvom obežníka.

Dobrá novina, podujatie Hnutia kresťanských spoločenstiev detí, sa každoročne realizuje v približne 1250 slovenských mestách a obciach a zapája sa do nej viac ako 25.000 detí a sprevádzajúcich osôb. Ako Baranová dodala, finančné prostriedky, ktoré pri koledovaní od 24. decembra do 6. januára vyzbierajú, slúžia na podporu projektov rozvojovej spolupráce v afrických krajinách. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

Rehoľa menších bratov františkánov na Slovensku si na provinciálnej kapitule minulý týždeň zvolila nové vedenie. Na čele bude provinciálny minister brat Juraj Andrej Mihály a vikár provincie brat Jozef Čirák. Františkáni majú na Slovensku 72 členov a pôsobia v ôsmich kláštoroch, na pustovni v Beňadíne a vo farnosti Gelnica. (tkkbs)

22. máj 2022, 20:39
22. máj 2022, 15:56

Nikaragujský biskup Rolando Álvarez začal hladovku, ktorou protestuje proti sledovaniu zo strany polície. Na sledovania sa sťažovali aj ďalší kňazi. Katolícka cirkev patrí k silným kritikom vlády Daniela Ortegu, ktorá v marci vyhostila z krajiny aj apoštolského nuncia Waldemara Sommertaga. (čtk)

22. máj 2022, 15:16

Pápež František vyzval veriacich, aby sa zapojili do začínajúceho sa „Týždňa Laudato Si´“, povzbudil k modlitbe za cirkev v Číne a apeloval na ochranu života a uplatňovanie výhrady vo svedomí. Urobil tak v príhovore po tradičnej nedeľnej modlitbe Raduj sa, Nebies kráľovná. Zároveň nezabudol dať zatlieskať zakladateľke Pápežských misijných diel Paulíne Jaricotovej, ktorá bude v nedeľu blahorečená vo francúzskom Lyone. (vatican news)

22. máj 2022, 08:37

Kardinál Dominik Duka chce po odchode z úradu pražského arcibiskupa napísať svoje pamäti. Z arcibiskupského paláca sa nevráti do dominikánskeho kláštora, ale presťahuje sa do bytu, kde býval jeho predchodca Miloslav Vlk. (katolický týdeník)

21. máj 2022, 20:25

Fotovýber: Sochu sv. Jána, arcibiskupa šanghajského a sanfranciského, na dvore pravoslávneho skítu v ukrajinskom Sloviansku chránia vrecia s pieskom. Mesto totiž leží blízko frontovej línie v Doneckej oblasti. (ap/andriy andriyenko)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.