Slovenskí rehoľníci majú nového šéfa

Novým predsedom Konferencie vyšších rehoľných predstavených sa stal redemptorista Václav Hypius.

Na plenárnom zasadaní Konferencie vyšších rehoľných predstavených (KVRP) bol za nového predsedu zvolený redemptorista Václav Hypius. Rozhodli o tom predstavení 23 mužských reholí, ktorí od pondelka zasadali na Donovaloch. Páter Hypius vo funkcii nahradil doterajšieho predsedu Jeremiáša Kvaku z rehole františkánov. 

Václav Hypius sa narodil 19. novembra 1967 v Bojniciach. V rokoch 1986 – 1991 študoval teológiu v Bratislave. Počas štúdií vstúpil do Kongregácie Najsvätejšieho Vykupiteľa (redemptoristi), kde v roku 1991 zložil doživotné rehoľné sľuby. Kňazskú vysviacku prijal v roku 1992 v bazilike na Starých Horách. Absolvoval postgraduálne štúdiá spirituality na Gregoriánskej univerzite v Ríme a v rokoch 1999 – 2008 bol rektorom komunity v Podolínci. Začiatkom roka 2011 ho zvolili za viceprovinciálneho predstaveného redemptoristov.

Ženské rehole na Slovensku sú združené v Konferencii vyšších predstavených ženských reholí (KVPŽR). Na jej čele momentálne stojí Magdaléna Sumilasová z Kongregácie školských sestier sv. Františka.

Foto – cssr.sk

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo