Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Digitálna transformácia

K predkoronovému normálu sa už nevrátime. Ani v práci, ani v oblasti vzdelávania

Budú homeoffice a online vzdelávanie už bežnou súčasťou nášho života? Rozprávame sa s odborníčkou na digitálnu transformáciu v oblasti školstva Marcelou Havrilovou.

Žijeme digitálnu dobu. Do online priestoru si mnohí počas súčasnej pandemickej situácie presunuli aj svoju prácu. „Práca z domu je však proces, ktorému sa treba učiť. Byť na homeoffice neznamená, že sme denne 24 hodín online. Keď sa nenaučíme základným náležitostiam homeofficu, veľmi ľahko vyhoríme, prestane nás práca baviť, začneme mať zdravotné problémy. Je to teraz veľká téma, s ktorou sa musia popasovať mnohí. Avšak je to aj otázka pre firmy, aké nároky kladú v tomto čase na svojich zamestnancov,“ vysvetľuje Havrilová v Postoj TV a načrtáva základné pravidlá homeofficovej kultúry.   

„Je dôležité porozumieť zmenám, ktoré prináša digitálna transformácia. Len tak budeme vedieť na ne bez strachu reagovať. Ten vývoj je nezvratný. Mnohí si myslia, že sa vrátime k normálu, ako sme ho poznali pred pandémiou. Návrat však už nebude možný. Smeruje to k takzvanému hybridnému modelu výkonu práce a tiež k hybridnému modelu vzdelávania,“ hovorí Havrilová o zmenách, ktoré pandemická situácia v mnohých oblastiach urýchlila. Najmä v oblasti vzdelávania sa otvorili nové možnosti, ktoré majú učitelia prostredníctvom nových technológií k dispozícii, aby zefektívnili a zatraktívnili vyučovací proces.

Celý rozhovor o vplyve technológií, ktoré zasahujú už takmer do všetkých oblastí nášho života, a tiež o tom, či je naozaj nevyhnutné naskočiť do tohto rozbehnutého vlaku, si pozrite v tomto videu:

Ak práve nemôžete pozerať video, vypočujte si podcast:     

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva