Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. máj 2021, 14:48

Biskupi povzbudzujú veriacich, aby využili možnosť sčítať sa pomocou asistentov

Vyzývajú tiež, aby pri sčítaní nezabudli uviesť svoje vierovyznanie.

Biskupi Slovenska povzbudzujú veriacich, ktorí sa v rámci sčítania obyvateľov nestihli elektronicky sčítať, aby tak urobili s pomocou asistentov a nezabudli pritom uviesť svoje vierovyznanie. Uvádza sa to v ozname, ktorý sa bude čítať v kostoloch 30. mája a 6. júna. So žiadosťou o povzbudenie ľudí pri sčítaní sa na biskupov obrátila Únia miest Slovenska. Informuje o tom Konferencia biskupov Slovenska.

Pripomínajú, že asistované sčítanie trvá do 13. júna, a to dvoma spôsobmi: možno prísť osobne na miesto, zriadené obecným/mestským úradom, a tam sa sčítať. Alebo možno zavolať na obecný/mestský úrad a požiadať, aby k nim prišiel mobilný asistent. „V takom prípade, samozrejme, treba dať pozor na podvodníkov. Ak ste nikoho nevolali, nikto k vám nemá čo chodiť. Ak ste zavolali, musí sa preukázať preukazom asistenta,“ upozorňujú biskupi v ozname.

Počet sčítaných na Slovensku prekročil päť miliónov obyvateľov. Informoval o tom v utorok Štatistický úrad SR. V treťom týždni asistovaného sčítania sa počet sčítaných v SR zvýšil na 5,02 milióna obyvateľov, pričom asistovane sa sčítalo takmer 180.000 obyvateľov. Štatistický úrad spolu so Združením miest a obcí Slovenska a Úniou miest Slovenska zároveň apelujú na obce, aby maximálne využili posledné týždne asistovaného sčítania.

Inzercia

Dnes treba vedieť

27. máj 2022, 08:32

V Rakúsku posledné desaťročia neustále klesá počet katolíkov a príslušníkov protestantských cirkví, naopak, prudko rastú počty ortodoxných kresťanov a moslimov. Podľa výsledkov dobrovoľného prieskumu o náboženskej príslušnosti, ktorý zverejnil rakúsky štatistický úrad, sa v roku 2021 hlásilo ku kresťanstvu približne 6,1 milióna mužov a žien, čo predstavuje približne 68,2 percenta celkovej populácie. (kathpress)

26. máj 2022, 20:21

Bratislavská arcidiecéza uvedie v pondelok 30. mája o 20.00 U Františkánov v Teatro Colorato ďalšiu časť talkshow s názvom „Adam, kde si?“ Hosťami budú biskup Jozef Haľko a Ľubica Čekovská. Moderuje Pavol Smolík. (abuba.sk)

26. máj 2022, 11:25

Pápež František, ktorý v máji opakovane vyzval k dennej modlitbe ruženca za ukončenie vojny na Ukrajine a za pokoj vo svete, sa príde v utorok 31. mája o 18.00 pomodliť na tento úmysel do rímskej Baziliky Santa Maria Maggiore. S modlitbou v Ríme budú cez priamy prenos spojené medzinárodné mariánske svätyne. (vaticannews)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.