Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. jún 2021, 07:59

Spor o prijímanie

Cirkev by mala prísť o výhody, ak odmietne dať Eucharistiu pro-choice politkom

Tvrdí to americký demokratický kongresman Jared Huffman. 

Demokrat z americkej Snemovne reprezentantov píše, že Katolícka cirkev by mala prísť o daňové výhody, ak odmietne dávať Eucharistiu politikom podporujúcim potraty.

Jared Huffman obvinil Konferenciu katolíckych biskupov Spojených štátov amerických z používania náboženstva ako zbrane. Biskupi totiž v poslednej dobe hlasovaním rozhodli o tom, že vypracujú dokument, ktorý by mohol viesť k pokarhaniu katolíckych politikov verejne podporujúcich potraty.

Tento dokument bude zároveň biskupom radiť, ako čo najlepšie vymôcť dodržiavanie pravidiel ohľadom podávania Eucharistie takýmto politikom.

Kódex kanonického práva totiž hovorí, že tí, ktorí sú „tvrdošijne vytrvalí v zjavnom ťažkom hriechu, sa nemajú pripúšťať na sväté prijímanie“.

Na toto zareagovalo 60 katolíckych demokratov, ktorí vyhlásili, že biskupi „používajú náboženstvo ako zbraň“.

Na Twitteri následne Jared Huffman napísal: „Pokiaľ [biskupi] budú karhaním demokratov podporujúcich ženské reprodukčné práva využívať náboženstvo ako politickú zbraň, je možno správny čas na kritiku ich daňovej výnimky“.

Čítajte tiež

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 11 hodinami
pred 16 hodinami

Nedeľnou svätou omšou v Mauzóleu Johna Garanga v juhosudánskom hlavnom meste Džuba vyvrcholila šesťdňová návšteva pápeža Františka v Konžskej demokratickej republike a Južnom Sudáne. „Keď vás prepadne pokušenie cítiť sa nedostatočne, skúste sa pozrieť na soľ a jej drobné zrnká: je to malá prísada a po položení na tanier sa stratí, rozplynie sa, ale práve tak dodá chuť celému obsahu,“ povedal pápež v homílii pred 70-tisíc veriacimi. Návrat do Ríma je naplánovaný na 17.30 hod. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.