Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. júl 2021, 15:06

Pápež František prijal irackého premiéra

Pápež František prijal irackého premiéra

Foto - TASR/AP

V rozhovore s Mustafom al-Kadhimim sa pápež vrátil aj k svojej marcovej návšteve krajiny.

Vatikán v piatok navštívil iracký premiér Mustafa al-Kadhimi. Stretol sa so Svätým Otcom, následne s vatikánskym štátnym sekretárom kardinálom Pietrom Parolinom a sekretárom pre vzťahy so štátmi Paulom Richardom Gallagherom.

Podľa oficiálneho komuniké Svätej stolice si pri stretnutí v srdečnej atmosfére rozhovorov „pripomenuli historickú návštevu pápeža Františka v Iraku a momenty jednoty, ktoré Iračania zakúsili“.
 
Hovorili aj o „význame podpory kultúry celonárodného dialógu na podporu stability a procesu obnovy krajiny“.

Témou bola aj „ochrana historickej prítomnosti kresťanov v krajine prostredníctvom primeraných právnych opatrení“ a poukázanie na „významný príspevok, ktorý kresťania môžu priniesť pre spoločné dobro, so zdôraznením potreby zaručiť im rovnaké práva a povinnosti ako majú ostatní občania“.

Na záver stretnutí sa hovorilo i o regionálnej situácii a konštatovalo sa „úsilie, ktoré krajina s podporou medzinárodného spoločenstva vyvinula na obnovenie atmosféry dôvery a pokojného spolužitia“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami
pred 16 hodinami

Nedeľnou svätou omšou v Mauzóleu Johna Garanga v juhosudánskom hlavnom meste Džuba vyvrcholila šesťdňová návšteva pápeža Františka v Konžskej demokratickej republike a Južnom Sudáne. „Keď vás prepadne pokušenie cítiť sa nedostatočne, skúste sa pozrieť na soľ a jej drobné zrnká: je to malá prísada a po položení na tanier sa stratí, rozplynie sa, ale práve tak dodá chuť celému obsahu,“ povedal pápež v homílii pred 70-tisíc veriacimi. Návrat do Ríma je naplánovaný na 17.30 hod. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.