Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Pápež a Vatikán Dnes treba vedieť
04. júl 2021, 17:16

Zdravie pápeža

František podstúpil úspešnú operáciu hrubého čreva, trvala tri hodiny

František podstúpil úspešnú operáciu hrubého čreva, trvala tri hodiny

Ilustračné foto - TASR/AP

Na zákrok Svätý Otec „reagoval dobre“, oznámil v noci vatikánsky hovorca. Zotavovať sa bude celý týždeň.

Pápež František absolvoval úspešnú operáciu hrubého čreva, oznámil v noci na pondelok riaditeľ Tlačového strediska Svätej stolice Matteo Bruni. Tím odborníkov viedol prof. Sergio Alfieri.

Vopred plánovaný chirurgický zákrok lekári vykonali z dôvodu zúženia pápežovho hrubého čreva - symptomatickej divertikulárnej stenózy.

V priebehu pondelka vatikánsky hovorca doplnil, že operácia trvala približne tri hodiny. „Jeho Svätosť pápež František je v dobrom stave, je pri vedomí a normálne dýcha,“ uviedol Bruni s tým, že pokiaľ sa neobjavia žiadne komplikácie, v nemocnici by mal sráviť sedem dní.

Pápež František sa do rímskej Polikliniky Gemelli dostavil v nedeľu popoludní. Na obed ešte absolvoval zvyčajný program, keď sa pomodlil Anjel Pána s pútnikmi na Námestí sv. Petra, pričom v nasledujúcich krátkych príhovoroch potvrdil návštevu Slovenska.

Hospitalizovaný je na desiatom poschodí nemnocnice, kde ležiaval i jeho predchodca Ján Pavol II., ktorý sa podrobil dovedna siedmim operáciám.

Inzercia

Dnes treba vedieť

21. september 2023, 19:26

Svätá stolica údajne pribrzdila prípravy na návštevu pápeža Františka v Argentíne, ktorá  by mala byť budúci rok. Podľa argentínskych a španielskych médií sú dôvodom nepriaznivé vyjadrenia v Argentíne obľúbeného politika a ekonóma Javiera Mileia. Ten vo viacerých rozhovoroch obvinil pápeža z aktivít údajne škodlivých pre cirkev a z podpory komunistických diktatúr v Latinskej Amerike. (ekai)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.