Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. júl 2021, 06:35

Pápež strávi po operácii v nemocnici zhruba sedem dní

Hlava katolíckej cirkvi sa po zákroku cíti dobre. Operácia trvala približne tri hodiny. „Pápežov stav je dobrý, je bdelý a dýcha spontánne,“ uviedol tlačový hovorca Vatikánu.

Pápež František sa v pondelok po úspešnej operácii hrubého čreva cíti dobre, v nemocnici sa však bude zotavovať ďalších zhruba sedem dní, uviedol Vatikán. Informuje o tom agentúra AFP.

Osemdesiatštyriročného pápeža hospitalizovali v Gemelliho nemocnici v Ríme v nedeľu. Zákrok bol plánovaný z dôvodu zúženia hrubého čreva – symptomatickej divertikulárnej stenózy – a František ho podstúpil v celkovej anestéze.

Operácia trvala približne tri hodiny. „Pápežov stav je dobrý, je bdelý a dýcha spontánne,“ uviedol v pondelok tlačový hovorca Vatikánu Matteo Bruni. Aby nedošlo ku komplikáciám, František strávi v nemocnici zhruba sedem dní, dodal.

O plánovanej operácii informoval Bruni v nedeľu niekoľko hodín predtým, než pápež František oficiálne potvrdil, že v septembri navštívi Slovensko a Maďarsko.

Taliansky premiér Mario Draghi v pondelok adresoval Františkovi „láskavé prianie skorého uzdravenia“, píše AFP. Pápežovi poprial „rýchle zotavenie“ aj šejk Ahmad at-Tajjib, veľký imám káhirskej mešity al-Azhar a jeden z vysokopostavených svetových predstaviteľov islamu,

Pápež František je hospitalizovaný na desiatom poschodí Gemelliho nemnocnice, kde ležiaval i jeho predchodca Ján Pavol II., ktorý sa podrobil dovedna siedmim operáciám.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 14 hodinami

Česká biskupská konferencia reaguje na početné novinárske otázky, či sa hovorca prezidenta Miloša Zemana Jiří Ovčáček stane novým hovorcom českých biskupov. „Nie, nič takéto sa nechystá. A ďakujeme, že nešírite fake news,“ napísala ČBK na svojom oficiálnom twitterovom účte.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.