Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
21. júl 2021

Objavte v sebe Boží obraz prostredníctvom krásnych miest Svätomariánskej púte

Už odpradávna ľudia prostredníctvom pútí prejavovali úctu  Bohu a hľadali pri tom odpovede, ktoré ich životom dávali hlbší význam. Pútnictvo má v kresťanstve dlhú históriu a je súčasťou takmer každého duchovne založeného človeka

Objavte v sebe Boží obraz prostredníctvom krásnych miest Svätomariánskej púte

Či už absolvujete púť za konkrétny úmysel, alebo ju zdolávate ako turista v rámci svojej záľuby, je isté, že vás táto cesta sebapoznania obohatí. Pokúste sa Svätomariánsku púť vnímať ako duchovnú cestu, kde si siahnete na svoju osobnú hlbinu, zocelíte vieru a okúsite svoje možnosti. Dych berúci pohľad na nádhernú prírodu a pamiatky svetového dedičstva UNESCO tieto chvíle zamyslenia dokonale umocnia.

Buďte zvedaví, pýtajte sa, objavuje Boha i seba. Nájdite drobnosti dávajúce zmysel životu na úžasných pútnických miestach, ktoré dýchajú Božou prítomnosťou. Navštívte len jedno z nich, alebo aj všetky štyri. Dôležité je, aby ste si z cesty odniesli srdce oplývajúce láskou i pokojnú dušu naplnenú pokorou. Človeku je prirodzené, ak sa časom dostane do štádia, kedy sa zamýšľa nad sebou samým. Svätomariánska púť je skvelým prostriedkom pre osobné budovanie, spoznávanie aj utužovanie vzťahu s Bohom.

Štyri miesta kde Boh prebýva

Mariánska hora pri Levoči, Hora Zvir pri Litmanovej, Gaboltov a Ľutina sú miesta, kde môžete nájsť odpovede na svoje otázky. Iba skutočná pravda dokáže človeka oslobodiť, len je občas ukrytá v tmavom kúte našej duše. Na týchto miestach pri rozjímaní v Božej prítomnosti vám viera dokáže ožiariť každý takýto tmavý kút. Zažite silný pocit blízkosti Boha, oceán lásky, pokoja a pokory v lone nádherných prírodných scenérií. Nechajte sa viesť Božím zámerom na ceste za poznaním, ktoré potrebujete objaviť.

Inzercia

Svätomariánska púť („Svetlo z východu) chce pre svojich návštevníkov vyzdvihnúť  kultúrne, prírodné, historické, spoločenské a duchovné hodnoty slovanského národa vzťahujúce sa k posolstvu a mariánskym tradíciám. Viac sa dozviete na www.svatomarianskaput.sk.

Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg Poľsko-Slovensko.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva