Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. júl 2021, 21:14

Japonskí biskupi upozorňujú na novú studenú vojnu medzi USA a Čínou

To má podľa biskupov negatívny dosah na politickú a ekonomickú stabilitu medzinárodného spoločenstva. Uviedol to vo vyhlásení predseda japonskej biskupskej konferencie Mitsuaki Takami pri príležitosti výročia zhodenia atómových bômb na Hirošimu a Nagasaki.

Konferencia japonských katolíckych biskupov ohlásila tiež desaťdňovú modlitbovú kampaň za mier a proti jadrovým zbraniam.  Modlitbová kampaň s mottom „Chráňte všetok život“ bude od 6. do 15. augusta pripomínať leitmotív návštevy pápeža Františka v Japonsku v novembri 2019.

Arcibiskup mesta Nagasaki vyjadril vo vyhlásení poľutovanie nad tým, že Japonsko sa nepripojilo k medzinárodnej zmluve o zákaze šírenia jadrových zbraní, ktorá nadobudla platnosť v januári. (kathpress.at)

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami
pred 15 hodinami

Nedeľnou svätou omšou v Mauzóleu Johna Garanga v juhosudánskom hlavnom meste Džuba vyvrcholila šesťdňová návšteva pápeža Františka v Konžskej demokratickej republike a Južnom Sudáne. „Keď vás prepadne pokušenie cítiť sa nedostatočne, skúste sa pozrieť na soľ a jej drobné zrnká: je to malá prísada a po položení na tanier sa stratí, rozplynie sa, ale práve tak dodá chuť celému obsahu,“ povedal pápež v homílii pred 70-tisíc veriacimi. Návrat do Ríma je naplánovaný na 17.30 hod. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.