Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. august 2021, 08:56

V kostoloch na Filipínach sa bude možné očkovať v kostoloch

Katolícka diecéza Kallokan na Filipínach umožní vo všetkých svojich kostoloch očkovať proti Covidu-19. Z tohto dôvodu budú kostoly otvorené aj napriek ďalšiemu lockdownu, ktorý sa v krajine začína od piatka.

Filipínska diecéza Kalookan dala k dispozícii všetky svoje kostoly ako očkovacie centrá proti koronavírusu. Na nariadenie biskupa Pabla Virgilia Davida zostanú otvorené v regióne Manila aj počas lockdownu, ktorý sa začína v piatok 6. augusta.

Aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu delta variantu koronavírusu, úrady uložili dvojtýždňový lockdown v regióne Manila. Počas lockdownu sú zakázané aj verejné náboženské zhromaždenia. Biskup David, ktorý je novým predsedom Filipínskej biskupskej konferencie a je považovaný za kritika politiky prezidenta Rodriga Duterteho, vyzval svojich krajanov, aby sa dali zaočkovať.

Podľa úradov do konca lockdownu (20. august) dostane polovica z 13 miliónov obyvateľov Manily prvú dávku očkovacej látky proti koronavírusu. V celej krajine je najmenej raz zaočkovaných už 22 miliónov ľudí. Asi 10 miliónov z nich by už malo byť plne zaočkovaných. Do konca roka má byť proti ochoreniu Covid-19 zaočkovaných 60 miliónov z približne 108 miliónov Filipíncov.

Po prevažne moslimskej Indonézii sú prevažne katolícke Filipíny najviac koronavírusom zasiahnutou krajinou juhovýchodnej Ázie. (kathpress)

Inzercia

Dnes treba vedieť

21. september 2023, 19:26

Svätá stolica údajne pribrzdila prípravy na návštevu pápeža Františka v Argentíne, ktorá  by mala byť budúci rok. Podľa argentínskych a španielskych médií sú dôvodom nepriaznivé vyjadrenia v Argentíne obľúbeného politika a ekonóma Javiera Mileia. Ten vo viacerých rozhovoroch obvinil pápeža z aktivít údajne škodlivých pre cirkev a z podpory komunistických diktatúr v Latinskej Amerike. (ekai)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.