Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. august 2021, 09:45

Pápežovej omši na eucharistickom kongrese budú predchádzať kultúrne vystúpenia

V rámci kultúrneho programu bude účinkovať 2100-členný spevácky zbor zostavený špeciálne kvôli eucharistickému kongresu zo spevákov 82 samostatných zborov.

Záverečnej omši pápeža Františka na blížiacom sa Medzinárodnom eucharistickom kongrese na budapeštianskom Námestí hrdinov budú predchádzať dve hodiny kultúrnych vystúpení. Podľa agentúry MTI o tom v pondelok informovalo tlačové oddelenie kongresu.

V poradí 52. medzinárodný eucharistický kongres sa bude v Budapešti konať v dňoch 5.–12. septembra. Pôvodne bolo toto podujatie naplánované na rok 2020, ale z dôvodu koronavírusovej pandémie sa presunulo o rok neskôr.

Ako spresnila agentúra MTI, v rámci kultúrneho programu bude účinkovať 2100-členný spevácky zbor zostavený špeciálne kvôli eucharistickému kongresu zo spevákov 82 samostatných zborov.

Vystúpi aj ghansko-maďarská speváčka Sena Dagadu, maďarská speváčka Gabi Tóthová a maďarská džezová a capella skupina Jazzation.

Uvedené bude Budavári Te Deum od maďarského skladateľa Zoltána Kodálya v podaní zboru a orchestra Maďarskej štátnej opery.

Z Maďarska sa potom pápež presunie na Slovensko, kde zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína.

Inzercia

Dnes treba vedieť

26. september 2023, 08:46

Katolícka cirkev v Čile zaznamenala v uplynulých rokoch výrazný prepad dôvery – zo 77 % v roku 1996 na 31 % v roku 2020. Dôležitým faktorom tohto poklesu je neriešenie prípadov sexuálneho zneužívania. Ku Katolíckej cirkvi sa v súčasnosti hlási približne polovica z 18 miliónov obyvateľov. Výrazne však stúpol počet nábožensky nezaradených – z 18 % v roku 2010 na 35 % v roku 2020. (ap)

25. september 2023, 19:50

Fotovýber: Na snímke druhý zľava bratislavský eparchiálny biskup a apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie Peter Rusnák posväcuje tunel Bikoš a rýchlostnú cestu R4 na prešovskom severnom obchvate. Vpravo košický arcibiskup metropolita Bernard Bober. (tasr/františek iván)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.