Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. august 2021, 08:07

USA

Ženu prepustila cirkevná škola za homosexuálne manželstvo, na súde neuspela

Súd neuznal diskrimináciu v prípade výchovnej poradkyne, ktorú prepustili za uzatvorenie homosexuálneho manželstva.

Federálny okresný súd v stredu zamietol žalobu, ktorú na arcidiecézu Indianapolis podala Lynn Starkeyová, bývalá výchovná poradkyňa na katolíckej škole Roncalli Catholic High School. Starkeová žalobu podala kvôli tomu, že o svoju prácu prišla po tom, ako uzatvorila homosexuálne manželstvo. Informovala o tom CNA.

Sudca Richard Young z južného okresu Indiany 11. augusta rozhodol, že Lynn Starkeyová sa kvalifikovala ako „ministerka náboženstva“, a preto boli arcidiecéza a škola oslobodené od federálnych zákazov diskriminácie na pracovisku.

Young napísal, že „súd dospel k záveru, že ministerská výnimka vylučuje všetky Starkeyovej tvrdenia“. Starkeyová do homosexuálneho manželstva vstúpila v roku 2015. Škola ju vyhodila v roku 2019, žalobu podala ešte v ten istý rok.

Inzercia

Dnes treba vedieť

26. september 2023, 08:46

Katolícka cirkev v Čile zaznamenala v uplynulých rokoch výrazný prepad dôvery – zo 77 % v roku 1996 na 31 % v roku 2020. Dôležitým faktorom tohto poklesu je neriešenie prípadov sexuálneho zneužívania. Ku Katolíckej cirkvi sa v súčasnosti hlási približne polovica z 18 miliónov obyvateľov. Výrazne však stúpol počet nábožensky nezaradených – z 18 % v roku 2010 na 35 % v roku 2020. (ap)

25. september 2023, 19:50

Fotovýber: Na snímke druhý zľava bratislavský eparchiálny biskup a apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie Peter Rusnák posväcuje tunel Bikoš a rýchlostnú cestu R4 na prešovskom severnom obchvate. Vpravo košický arcibiskup metropolita Bernard Bober. (tasr/františek iván)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.