Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. august 2021, 12:16

František na Slovensku

Spustili registráciu na podujatia s pápežom, očkovanie skontroluje štát

Spustili registráciu na podujatia s pápežom, očkovanie skontroluje štát

Arcibiskup Stanislav Zvolenský na dnešnom brífingu k spusteniu registrácie. Foto: TASR - Jakub Kotian

Zaregistrovať sa dá na štyri verejné podujatia –  do Prešova, do Košíc na Luník IX. a štadión Lokomotivy a do Šaštína.

Organizátori návštevy pápeža Františka na Slovensku spustili online registráciu účastníkov na podujatia so Svätým Otcom. Registrovať sa dá na webovej stránke navstevapapeza.sk.

Podmienku zaočkovanosti skontroluje Národné centrum zdravotníckych informácií cez rodné číslo, ktoré treba zadať do formulára.

Registrovať sa dá na štyri konkrétne podujatia – na božskú liturgiu do Prešova, na košické sídlisko Luník IX., na štadión Lokomotíva Košice a do Šaštína.

„Návšteva Svätého Otca je príležitosť, ktorá sa podarí možno raz za generáciu. Preto pozývame túto možnosť vyžiť. Aby sme sa nielen cez obrazovku, ale aj na týchto konkrétnych miestach so Svätým Otcom stretli,“ povedal na brífingu predseda Konferencie biskupov Slovenska arcibiskup Stanislav Zvolenský. Aktuálne okolnosti si podľa neho vyžadujú aj registráciu účastníkov.

Po registrácii a overení zaočkovanosti dostane účastník mailom vstupenku s QR kódom, ktorú si vytlačí a prinesie na podujatie. Pri vstupe sa bude treba preukázať aj osobným dokladom na skontrolovanie identity. QR kód zároveň umožní trasovanie v prípade, ak by sa medzi účastníkmi objavila infekčná osoba. Na vstupenke budú aj ďalšie informácie k miestu podujatia.

QR kód na vstupenke nie je totožný s kódom na covid passe, upozornil Štefan Dobák z technickej sekcie prípravného tímu. V prípade problémov pri registrácii je k dispozícii mailová adresa aj call centrum.

V prípade záujmu o viaceré podujatia sa treba registrovať na každé zvlášť.

Inzercia

K téme:
Otázky a odpovede k registrácii na podujatia so Svätým Otcom Zdieľať

Deti do 12 rokov musia zaregistrovať rodičia alebo iní dospelí. Na podujatiach s pápežom budú rodiny s deťmi vo vyhradených sektoroch. Zahraniční návštevníci musia do registračného formulára načítať svoj covid pass. Nezaočkované deti staršie ako 12 rokov nemajú možnosť ísť na podujatia. Prípady ľudí, ktorí nemôžu byť zaočkovaní napríklad zo zdravotných dôvodov, budú riešiť individuálne cez call centrum.

Podľa hovorcu KBS Martina Kramaru očakávajú v Prešove do 50-tisíc návštevníkov, na košickom štadióne je kapacita 35-tisíc, plus ďalšie tisíce vedia zabezpečiť v okolí, na Luníku vedia prijať minimálne 15-tisíc ľudí a v Šaštíne odhadujú 350-tisícovú návštevnosť.

Okrem registrácie účastníkov beží už prihlasovanie dobrovoľníkov a tiež novinárov.

Lietadlom príde s pápežom na Slovensko 80 zahraničných novinárov, ktorí sa akreditovali cez Vatikán. Cez KBS sa prihlásilo zatiaľ ďalších 80 novinárov.

Organizátori stále hľadajú pomocníkov, podľa Kramaru bude treba na zvládnutie návštevy dohromady asi tritisíc dobrovoľníkov. „V prípade Šaštína máme vyše 600 a treba ešte 600, v Prešove máme 300 a treba ešte 700. V Košiciach majú 500 a ešte 200 hľadajú,“ priblížil hovorca.

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

V poľskom meste Spycimierz robia ľudia na procesiu Božieho Tela tradičné kvetinové koberce. Tieto nezvyčajné kompozície sú vyrobené z lupeňov ruží, jazmínu, orgovánu, poľného maku, nevädze, listov papradia a pokosenej trávy. Tradícia slávnych kobercov z Lodže je zapísaná do zoznamu UNESCO.

Spycimierz w Łódzkiem to jedna z niewielu miejscowości w kraju, gdzie procesja Bożego Ciała rozpocznie się dopiero o...

Uverejnil používateľ Wiadomości Štvrtok 8. júna 2023
pred 16 hodinami

Český kňaz Tomáš Halík bol hlavným rečníkom na ekumenických raňajkách v Európskom parlamente v Bruseli. „Krv nevinných obetí Putinovho zločineckého režimu a utrpenie ukrajinských detí zavlečených do Ruska volá k Pánovi zástupov,“ povedal Halík. Tiež zdôraznil povinnosť cirkví postaviť sa proti zneužívaniu kresťanskej rétoriky zo strany populistov, nacionalistov a zástancov autoritatívnych štátov. (cirkev.cz)

pred 22 hodinami

V Bolívii vyšetrujú šesť jezuitov, vrátane súčasného provinciála, za krytie sexuálneho zneužívania. V krajine sa tiež vyšetruje sexuálne zneužívanie maloletých spáchané niekoľkými už zosnulými jezuitmi a 5. júna boli obvinení ďalší štyria žijúci rehoľníci. Začiatkom mája Spoločnosť Ježišova suspendovala v rámci interného vyšetrovania skupinu ôsmich bývalých provinciálnych predstavených v Bolívii. (cna)

07. jún 2023, 22:11

Pápež František sa po operácii prebral z celkovej anestézie a má dobrú náladu. Oznámil to  jeho chirurg Sergio Alfieri. „Svätému Otcovi sa darí dobre. Reagoval dobre na operáciu aj na anestéziu. Už je hore, je čulý... a pred desiatimi minútami znovu žartoval,“ povedal chirurg. Pápežovi v roku 2021 operoval hrubé črevo práve on. František sa preto zo žartu spýtal, kedy bude mať tretiu operáciu.

07. jún 2023, 17:19

Pápež František počas generálnej audiencie vyzval, aby sa ľudia vo štvrtok zapojili do iniciatívy Minúta za mier. „Medzinárodná katolícka akcia navrhuje, aby sa zajtra o 13. hodine veriaci rôznych denominácií a náboženstiev stíšili v modlitbe a venovali tzv. Minútu za mier. Prijmime toto pozvanie a modlime sa za ukončenie vojen vo svete a osobitne za drahú a sužovanú Ukrajinu,“ uviedol Svätý Otec. K zapojeniu sa pozval Slovákov aj predseda KBS Bernard Bober. (vatican news, tkkbs)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.