Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. august 2021, 14:17

František na Slovensku

Do Bratislavy a Šaštína sa prihlásilo zatiaľ okolo 800 dobrovoľníkov

Z pohľadu dobrovoľníkov pôjde podľa koordinátorky Moniky Hricákovej o iné stretnutie, ako zažijú účastníci podujatia.

Počas septembrovej návštevy pápeža na Slovensku bude potrebných v Bratislave a Šaštíne okolo 1 200 až 1 300 dobrovoľníkov. Ako pre TASR uviedla koordinátorka dobrovoľníkov v Šaštíne Monika Hricáková, aktuálne je ich prihlásených okolo 800.

Pomáhať budú pri príprave záverečnej časti programu, ktorá bude 15. septembra v Šaštíne. Ide o svätú omšu, ktorú bude pápež František sláviť na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni - Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Hricáková verí, že do septembrovej návštevy pápeža sa podarí nájsť dostatok dobrovoľníkov.

Z pohľadu dobrovoľníkov pôjde podľa Hricákovej o iné stretnutie, ako zažijú účastníci podujatia. "Budú v takom užšom tíme, budú pripravovať návštevu, zažijú spoločnosť ľudí, ktorí sú rovnako zmýšľajúci a rovnako naladení. Budú mať zážitok na celý život," uviedla.

Dobrovoľníkov hľadajú aj v Prešove a Košiciach. K dispozícii je formulár, v ktorom uvedú výber miesta a či sú domáci alebo zahraniční dobrovoľníci. Potom vypíšu formulár. Pomáhať budú s rozličnými činnosťami, podľa potreby. Väčšina sa zapojí do služby ešte pred samotnými podujatiami. Zaregistrovať sa je možné online len vopred, na mieste táto možnosť už nebude.

Podmienkou je splnenie istej vekovej hranice a plná zaočkovanosť proti ochoreniu COVID-19. Záujemcovia, ktorí chcú pomáhať, sa môžu prihlásiť aj prostredníctvom stránky www.navstevapapeza.sk/sk/dobrovolnik.

Pápež František na septembrovej (12. - 15. 9.) návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Inzercia

Dnes treba vedieť

09. jún 2023, 07:22

Španielska biskupská konferencia zverejnila správu, ktorá obsahuje 927 svedectiev o sexuálnom zneužívaní v cirkevnom prostredí. V rokoch 1945 – 2022 bolo identifikovaných 728 údajných páchateľov, pričom takmer polovica prípadov sa údajne odohrala v školskom prostredí. Biskupi zdôraznili, že cirkev v súčasnosti prevádzkuje viac ako dvesto kancelárií, kde môžu ľudia hlásiť svoje sťažnosti. (cna)

08. jún 2023, 20:29

V poľskom meste Spycimierz robia ľudia na procesiu Božieho Tela tradičné kvetinové koberce. Tieto nezvyčajné kompozície sú vyrobené z lupeňov ruží, jazmínu, orgovánu, poľného maku, nevädze, listov papradia a pokosenej trávy. Tradícia slávnych kobercov z Lodže je zapísaná do zoznamu UNESCO.

Spycimierz w Łódzkiem to jedna z niewielu miejscowości w kraju, gdzie procesja Bożego Ciała rozpocznie się dopiero o...

Uverejnil používateľ Wiadomości Štvrtok 8. júna 2023
08. jún 2023, 14:12

Český kňaz Tomáš Halík bol hlavným rečníkom na ekumenických raňajkách v Európskom parlamente v Bruseli. „Krv nevinných obetí Putinovho zločineckého režimu a utrpenie ukrajinských detí zavlečených do Ruska volá k Pánovi zástupov,“ povedal Halík. Tiež zdôraznil povinnosť cirkví postaviť sa proti zneužívaniu kresťanskej rétoriky zo strany populistov, nacionalistov a zástancov autoritatívnych štátov. (cirkev.cz)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.