Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. august 2021, 13:03

František na Slovensku

Na podujatia s pápežom je prihlásených okolo 46-tisíc ľudí

Na podujatia s pápežom je prihlásených okolo 46-tisíc ľudí

Záber z púte v Šaštíne. Foto TASR/Róbert Fritz

Asi polovica prihlásených má záujem o podujatie v Šaštíne, kde bude pápež sláviť aj svätú omšu.

Na podujatia s pápežom je zaregistrovaných zatiaľ okolo 46-tisíc ľudí. Najväčší záujem má verejnosť zatiaľ o posledný deň návštevy pápeža na Slovensku, teda 15. septembra, keď bude Svätý Otec v Šaštíne.

Potvrdil to hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara.

Do Šaštína sa zaregistrovalo okolo 23-tisíc ľudí, čo je približne polovica zo všetkých prihlásených ľudí. "Do Prešova sa doposiaľ prihlásilo zhruba 13-tisíc záujemcov," priblížil Kramara.

O stretnutie pápeža s rómskou komunitou na Luniku IX v Košiciach prejavilo záujem okolo 1000 ľudí a na stretnutie s mladými na Štadióne Lokomotíva v Košiciach zhruba 9000 ľudí.

Pápež František na septembrovej (12. - 15. 9.) návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.  

 

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

„Ukrajinci si uvedomujú, že prímerie by znamenalo prehru, lebo Rusi by sa ešte viac zakopali, doplnili stavy a o dva-tri roky by boli v Ľvove,“ povedal v rozhovore pre Svet kresťanstva nový prešovský gréckokatolícky arcibiskup Jonáš Maxim. „Vedia, že musia robiť všetko možné aj nemožné, aby to nedopustili, a k tomu by im mala pomôcť Európa aj svet, pretože ide o medzinárodné právo. Ak sa spochybnia hranice, naštrbí sa celá koncepcia povojnovej Európy a demokracie ako takej.“

23. február 2024, 16:54

Nemeckí biskupi sa zasadzujú za pokračovanie nemeckej synodálnej cesty v úzkej spolupráci s Rímom a celosvetovou synodou, vyhlásil to predseda nemeckých biskupov Georg Bätzing po skončení plenárneho zasadania v Augsburgu. Uviedol, že hlavným cieľom je nájsť spoločnú cestu, než sa začne riešiť konkrétny obsah. Bätzingovo vyhlásenie odráža záväzok nemeckých biskupov voči vatikánskym smerniciam a ich ochotu sa zaoberať obavami, ktoré voči nemeckej synodálne ceste vyjadrila Svätá stolica. (cirkev.cz/zenit)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.