Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. august 2021, 08:11

František na Slovensku

Pápež dostane od Slovákov duchovný dar v podobe omší a modlitieb

Duchovný dar odovzdajú predstavitelia nadácie ACN Svätému Otcovi po skončení návštevy.

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi pripravuje pre Svätého Otca špeciálny darček v podobe svätých omší a modlitieb na úmysel a za Svätého Otca. Duchovný dar odovzdajú predstavitelia nadácie ACN Svätému Otcovi po skončení jeho návštevy.

Svätú omšu môžu dať odslúžiť veriaci prostredníctvom pápežskej nadácie na webe www.omsovymilodar.sk. Úmysly svätých omší spolu s dobrovoľnými milodarmi dostanú kňazi, ktorí slúžia núdznym a trpiacim v mnohých krajinách sveta, kde sú kresťania prenasledovaní, trpia pre svoju vieru, alebo sa nachádzajú v hmotnej núdzi. Keďže omšové milodary sú pre týchto kňazov často jediným príjmom, takýto dar bude zároveň i pre nich veľkou pomocou v náročnej službe.

„Pápež František svojím životom a pôsobením buduje mosty medzi núdznymi, ktorí sú na okraji spoločnosti a cirkvi a medzi nami, ktorí žijeme v slobode a často aj v blahobyte,“ hovorí Ľudmila Brezová z nadácie ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi. „Je nesmierne dôležité, aby sme aj takýmto spôsobom pomáhali Svätému Otcovi napĺňať jeho misiu, ktorá je v dnešnom svete tak veľmi potrebná.“

Ďalším spôsobom ako darovať duchovný dar pre pápeža je modlitba v online kaplnke, ktorú spravuje nadácia ACN. „Online kaplnka má veľký úspech. Funguje viac, ako rok a za ten čas sa do nej prišli pomodliť tisícky ľudí,“ dopĺňa Ľudmila Brezová, ktorá v nadácii ACN koordinuje duchovné aktivity.

Online kaplnka pápežskej nadácie ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi slúži na to, aby sa internetový priestor napĺňal modlitbou a duchovným priateľstvom. Po otvorení webstránky zadáte modlitbu do jednoduchého formulára a vaša modlitba sa po chvíľke zobrazí na stránke spolu s modlitbami ďalších ľudí. „Môžete si pozrieť modlitby iných a pridať sa k ich úmyslom. Osobne mám z kaplnky veľkú radosť a môžem prezradiť, že máme už predstavu ako ju budeme rozvíjať ďalej,“ dopĺňa Brezová.

K duchovnému daru sa možno pripojiť na webe www.omsovymilodar.sk, alebo v online kaplnke až do 15. septembra 2021.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.