Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. august 2021, 12:34

Obetiam tornáda na Morave vyzbierali evanjelici takmer 55-tisíc eur

Organizácie, ktoré na Morave pôsobia, sa dohodli, že dary rozdelia transparentne. Výška príspevkov má byť jednotná.

Obetiam tornáda na Morave vyzbierali slovenskí evanjelici takmer 55 000 eur. TASR o tom v utorok informovala tlačová tajomníčka Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku Jana Nunvářová.

ECAV poďakovala všetkým darcom, ale aj tým, ktorí priamo na mieste pomáhali pri odstraňovaní škôd. "Bratia a sestry, ďakujeme za finančnú pomoc obyvateľom Moravy, ktorá im uľahčí znášať neľahkú situáciu a pomôže im pri navrátení sa do ich domovov," tvrdia predstavitelia ECAV.

Organizácie, ktoré na Morave pôsobia, sa dohodli, že dary rozdelia transparentne. Výška príspevkov má byť jednotná.

Koncom júna zasiahlo južnú Moravu ničivé tornádo. Zranenia utrpeli stovky obyvateľov, pri nešťastí zahynuli aj ľudia. Prírodná katastrofa spôsobila veľké materiálne škody.

Inzercia

Dnes treba vedieť

03. december 2023, 10:02
02. december 2023, 09:04

V Guatemale sa špekuluje o možnom zatykači na kardinála Alvara Ramazziniho. Správy prišli potom, ako sa kardinál postavil na stranu víťaza volieb. V Guatemale je momentálne politická kríza, keďže doterajšia vládna strana odmieta uznať porážku vo voľbách. Nunciatúra v krajine dokonca dostala list s vážnymi obvineniami voči 76-ročnému prelátovi, no o čo konkrétne ide, nie je známe. (kathpress)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.