Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. september 2021, 17:15

František na Slovensku

Pre zlú epidemickú situáciu uzavreli registráciu na podujatia do OTP sektorov

Pre zlú epidemickú situáciu uzavreli registráciu na podujatia do OTP sektorov

Ilustračné foto TASR/AP

Oficiálna registrácia pre zaočkovaných potrvá do nedele. KBS žiada, aby ľudia smerujúci do OTP sektorov dali spraviť test pred príchodom na podujatie v mieste svojho bydliska.

Aktualizované.

Prípravný tím návštevy pápeža Františka na Slovensku z kapacitných dôvodov kvôli epidemiologickým nariadeniam uzavrel registráciu do OTP sektorov na verejné podujatia spojené s návštevou Svätého Otca.

Zverejnil to na stránke navstevapapeza.sk. Záujemcovia sa mohli prihlásiť do Šaštína, Prešova a Košíc.

Úplné ukončenie registrácie do OTP sektorov v Košiciach potvrdil pre TASR aj hovorca košického arcibiskupského úradu Jaroslav Fabian. Taktiež argumentoval nepriaznivou pandemickou situáciou v Košiciach.

Kapacita štadióna Lokomotíva bola v súvislosti s protipandemickými opatreniami určená na 25-tisíc ľudí. Fabian pripomenul, že na stretnutí mladých na blahorečení Anny Kolesárovej sa pred tromi rokmi v týchto priestoroch zišlo viac ako 30-tisíc ľudí.

„Aj po sobotňajšom rozšírení registrácie o režim OTP tak bola rezerva na vytvorenie zóny pre OTP so samostatným vchodom a osobitnou infraštruktúrou. Bude však potrebné zriadiť túto osobitnú priestorovú kapacitu,“ povedal Fabian.

Na stretnutie Svätého Otca s mladými na štadióne Lokomotíva sa zaregistrovalo celkovo okolo 15-tisíc ľudí, z toho tvoria OTP približne jednu desatinu. Na Luník IX sa podľa Fabiana zaregistrovalo 101 účastníkov OTP.

Na základe Covid automatu budú Košice od pondelka v prvom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá červenej farbe.

Inzercia

Pre OTP vlastné sektory s vlastnými vstupmi

Pre návštevníkov v režime OTP budú na podujatiach v Prešove, Košiciach a Šaštíne vytvorené vlastné sektory s vlastnými vstupmi.

Každý zaregistrovaný účastník do OTP sektoru dostane emailom vstupenku s QR kódom: vstupenku si musí vytlačiť a priniesť na podujatie. Pri vstupe do sektoru OTP sa návštevníci preukážu vstupenkou, dokladom totožnosti a negatívnym testom alebo potvrdením o prekonaní covidu v ostatných 180 dňoch.

Konferencia biskupov Slovenska upozorňuje osoby, ktoré budú chcieť vstúpiť do sektorov v režime OTP s negatívnym výsledkom RT-PCR alebo LAMP testu (nie starším ako 72 hodín) alebo negatívnym výsledkom antigénového testu (nie starším ako 48 hodín), aby si test dali spraviť pred príchodom na podujatie v mieste svojho bydliska.

Ak by predsa chcel niekto očkovaný prísť do sektoru OTP, musí predložiť jedine platný „EÚ digital covid Certificate“ s QR kódom, nie hocaké iné potvrdenie, aj keby malo QR kód.

Ak bol zaočkovaný dvojdávkovou vakcínou, je nevyhnutné priniesť certifikát 2/2, pretože 1/2 nebude stačiť. KBS dôrazne odporúča očkovaným, aby sa registrovali v časti pre očkovaných, a jedine ak musia sprevádzať neočkovanú osobu, tak sa registrovali v časti pre OTP.

Registráciu pre zaočkovaných ukončia v nedeľu

Oficiálnu registráciu účastníkov na verejné podujatia spojené s návštevou pápeža Františka ukončia o polnoci z nedele 12. na pondelok 13. septembra 2021.

Ide o registráciu pre plne zaočkované osoby. Prihlásiť sa je možné do Šaštína, Prešova a Košíc. Bez registrácie sa záujemcovia na verejné podujatia spojené s návštevou pápeža Františka nedostanú.

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Pápež František poukázal pri stredajšej generálnej audiencii na Svetový deň vody, ktorý si pripomíname 22. marca. Podľa neho voda nemá byť príčinou vojen a vyzval na jej zodpovedné využívanie. František tiež apeloval na obnovenie aktu zasvätenia Panne Márii, ktorý vykonal pred rokom 25. marca. Pápež povzbudil každého veriaceho a každé spoločenstvo, aby si 25. marca obnovili akt zasvätenia Matke Božej, a vyzval, aby sme nezabúdali na sužovanú Ukrajinu, ktorá tak veľmi trpí. (vaticannews)

pred 4 hodinami

„Každý siedmy kresťan zažíva prenasledovanie,“ vyhlásil to pozorovateľ Svätej stolice pri OSN Fortunatus Nwachukwu počas 52. zasadania Rady pre ľudské práva v Ženeve. Podľa nigérijského arcibiskupa „násilie a represívne opatrenia sa v posledných rokoch stupňujú. Veriacim sa často upiera právo prejavovať a praktizovať svoju vieru, aj keď to neohrozuje verejnú bezpečnosť alebo neporušuje práva iných“. (vaticannews)

 

pred 5 hodinami

Osobný tajomník zosnulého Benedikta XVI. pátra po jeho dedičoch. Sú nimi piati jeho bratranci a sesternice. Arcibiskup Georg Gänswein si doteraz myslel, že existujú len dvaja priami dediči, dve sesternice. Podľa zákona musí arcibiskup dedičom emeritného pápeža napísať a opýtať sa ich, či prijímajú dedičstvo. Časť vecí nemecký pápež rozdal pred smrťou spolupracovníkom a priateľom. Ide o hodinky, perá, obrazy či liturgické predmety. (cna)

pred 19 hodinami

Bývalý osobný sekretár emeritného pápeža Benedikta XVI. arcibiskup Georg Gänswein sa pravdepodobne stane pápežským veľvyslancom v Kostarike.​ Informoval o tom portál Religion Digital s odvolaním sa na anonymné cirkevné zdroje. Vatikán minulý týždeň požiadal kostarické úrady o miesto pre Gänsweina. Ak z latinskoamerickej krajiny nepríde žiadna oficiálna odpoveď, Rím to vyhodnotí ako súhlas. (kathpress, religion digital)

21. marec 2023, 12:35

Pravoverní katolíci by sa mali riadiť učením rímskeho biskupa a nenechať sa ovplyvňovať miestnymi autoritami, proti ktorým sa postavil pápež, povedal predseda Konferencie biskupov USA arcibiskup Timothy Broglio v rozhovore pre nemecký Die Tagespost. Na otázku, ako sa majú nemeckí katolíci zachovať po tom, čo predseda episkopátu a ďalší biskupi napriek zákazu Svätej stolice naďalej podporujú vznik tzv. synodálnej rady, Brogilo odpovedal, že cirkev sa vždy riadila zásadou Roma locuta – causa finita. (cirkev.cz)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.