Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. september 2021, 10:45

Kuba ocenila gesto solidarity slovenských veriacich po návšteve pápeža Františka

Kuba ocenila gesto solidarity slovenských veriacich po návšteve pápeža Františka

Montesová a Zvolenský. Foto - TKKBS

Reagovala tým na zbierku, ktorú ohlásili biskupi Slovenska. Vďačnosť za ňu dnes vyjadrila veľvyslankyňa Kuby Yamila Sonia Pitová Montesová, ktorú prijal predseda KBS Stanislav Zvolenský a výkonný sekretár KBS Ivan Ružička.

Predseda Konferencie biskupov Slovenska, arcibiskup Stanislav Zvolenský, a tajomník Konferencie biskupov Slovenska Ivan Ružička, sa zúčastnili stretnutia s veľvyslankyňou Kuby Yamilou Soniou Pitovou Montesovou.

Na tomto stretnutí obe strany potvrdili existenciu dobrých vzťahov s cirkevnými hodnostármi na Kube. Veľvyslankyňa poďakovala za možnosť uskutočniť toto stretnutie a zároveň vyjadrila vďačnosť za prejavy solidarity a spolupráce slovenských biskupov s kubánskym ľudom.

Pán arcibiskup Zvolenský zase vyjadril svoju spokojnosť s týmto stretnutím a s vďačnosťou pripomenul, ako kubánski lekári pomáhali v Taliansku v najťažších momentoch pandémie vírusu Covid-19.

Zároveň vyjadril svoju úctu k úsiliu, ktoré sme vynaložili pre dobro nášho ľudu, a to aj napriek ťažkej situácii, v ktorej sa nachádzame, a potvrdil, že Kuba je krajina s perspektívami do budúcna.

Kubánske veľvyslanectvo veľmi ďakuje pánovi arcibiskupovi Zvolenskému za toto prijatie.

Inzercia

Dnes treba vedieť

09. jún 2023, 07:22

Španielska biskupská konferencia zverejnila správu, ktorá obsahuje 927 svedectiev o sexuálnom zneužívaní v cirkevnom prostredí. V rokoch 1945 – 2022 bolo identifikovaných 728 údajných páchateľov, pričom takmer polovica prípadov sa údajne odohrala v školskom prostredí. Biskupi zdôraznili, že cirkev v súčasnosti prevádzkuje viac ako dvesto kancelárií, kde môžu ľudia hlásiť svoje sťažnosti. (cna)

08. jún 2023, 20:29

V poľskom meste Spycimierz robia ľudia na procesiu Božieho Tela tradičné kvetinové koberce. Tieto nezvyčajné kompozície sú vyrobené z lupeňov ruží, jazmínu, orgovánu, poľného maku, nevädze, listov papradia a pokosenej trávy. Tradícia slávnych kobercov z Lodže je zapísaná do zoznamu UNESCO.

Spycimierz w Łódzkiem to jedna z niewielu miejscowości w kraju, gdzie procesja Bożego Ciała rozpocznie się dopiero o...

Uverejnil používateľ Wiadomości Štvrtok 8. júna 2023
08. jún 2023, 14:12

Český kňaz Tomáš Halík bol hlavným rečníkom na ekumenických raňajkách v Európskom parlamente v Bruseli. „Krv nevinných obetí Putinovho zločineckého režimu a utrpenie ukrajinských detí zavlečených do Ruska volá k Pánovi zástupov,“ povedal Halík. Tiež zdôraznil povinnosť cirkví postaviť sa proti zneužívaniu kresťanskej rétoriky zo strany populistov, nacionalistov a zástancov autoritatívnych štátov. (cirkev.cz)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.