Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. október 2021, 15:12

Pápež František prijal predsedu vlády Maltskej republiky Roberta Abelu

Diskutovalo sa aj o „témach spoločného záujmu, ako je migrácia, v súvislosti s ktorou je silne zaangažovaná Cirkev i štát, i o niektorých etických otázkach“.

Pápež František dnes vo Vatikáne prijal predsedu vlády Maltskej republiky Roberta Abelu. Po audiencii u pápeža sa maltský premiér stretol i so štátnym sekretárom kardinálom Pietrom Parolinom a sekretárom pre vzťahy so štátmi Mons. Paulom Richardom Gallagherom.

Ako sa uvádza v oficiálnom komuniké, „v priebehu srdečných rozhovorov na Štátnom sekretariáte boli zdôraznené dobré bilaterálne vzťahy a plodná spolupráca medzi Cirkvou a štátom“.

Obsah rozhovorov sa týkal aj „prínosu kresťanstva pre históriu, kultúru a životu maltského národa, ako aj angažovanosti Cirkvi v prospech ľudského a spoločenského rozvoja krajiny, osobitne v oblasti vzdelávania a sociálnej starostlivosti“.

Diskutovalo sa aj o „témach spoločného záujmu, ako je migrácia, v súvislosti s ktorou je silne zaangažovaná Cirkev i štát, i o niektorých etických otázkach“.  

Rozhovory pokračovali s „odkazom na európsku a medzinárodnú situáciu, s osobitným dôrazom na stredomorský región, ako aj na dôležitosť ekumenického a medzináboženského dialógu pri budovaní pokoja a bratstva medzi národmi“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

Vatikánsky sekretár pre vzťahy so štátmi Paul Richard Gallagher vystúpi v pondelok v Bratislave na otvorení medzinárodného fóra Globsec 2023. V utorok sa arcibiskup stretne s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Wlachovským. (vatican news)

27. máj 2023, 14:14

V aktuálnom súhrne sa dozviete:

  • ako si spomínajú na zosnulého arcibiskupa Alojza Tkáča kňazi,
  • čím môže byť povzbudením rozhovor s novým prefektom Dikastéria pre biskupov
  • a čo povedal životopisec Benedikta XVI. Peter Seewald na stretnutí so slovenskými médiami, kde nechýbal denník Postoj.
27. máj 2023, 12:01

Vladimir Putin nariadil vrátiť slávnu ikonu Najsvätejšej Trojice od Andreja Rubleva Ruskej pravoslávnej cirkvi. Umelecké dielo, ktoré štát skonfiškoval pred vyše sto rokmi, bude na dva týždne vystavené v moskovskom Chráme Krista Spasiteľa. S vystavením ikony z roku 1411 nesúhlasi štátna Tretjakovská galéria, kde bola ikona doteraz. Podľa odborníkov je v nestabilnom stave a potrebuje urgentnú obnovu. (kathpress)

27. máj 2023, 07:05

Vatikánsky proces proti kardinálovi Becciuovi sa skončí najskôr v októbri. Predseda senátu Giuseppe Pignatone oznámil, že posledný výsluch svedkov je naplánovaný na 13. jún. Po zákonnej letnej prestávke prídu na rad spoloční žalobcovia. Proces s kardinálom Becciuom a ďalšími deviatimi ľuďmi prebieha od júla 2021. Obvinení sú z nadobudnutia nehnuteľnosti v Londýne, ktorú potom Štátny sekretariát predal s vysokou stratou. (kathpress)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.