Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. október 2021, 10:13

Pápež František bude účinkovať v novom seriáli na Netflixe

V štvordielnej sérii Stories of a Generation con Papa Francesco sa viac ako 70 mužov a žien v rozhovore s mladými filmovými tvorcami do 30 rokov vyjadruje k univerzálnym životným témam.

Pápež František sa čoskoro objaví v novom dokumentárnom seriáli na službe Netflix. Šéfredaktor mesačníka La Civiltà Cattolica a blízky pápežov spolupracovník páter Antonio Spadaro povedal pre Sky/Tg24, že vo filme bude František hovoriť o vzťahoch medzi generáciami. 

Seriál bude po prvýkrát uvedený na filmovom festivale v Ríme (14. - 24. októbra) a od Vianoc bude dostupný na Netflixe.

V štvordielnej sérii Stories of a Generation con Papa Francesco sa viac ako 70 mužov a žien v rozhovore s mladými filmovými tvorcami do 30 rokov vyjadruje k univerzálnym životným témam. Jednotlivé epizódy majú názvy Láska, Sny, Boj a Práca.

Vystupujú v nich aj americký režisér Martin Scorsese, behavioristka Jane Goodallová a argentínska aktivistka za ľudské práva Estela Barnes de Carlotto. Niektoré životné skúsenosti jednotlivcov a párov z rôznych častí sveta budú komentované v rozhovoroch, ktoré s pápežom viedol páter Spadaro.

Jezuita sa stal populárnym po tom, čo ako prvý poskytol dlhý rozhovor pápežovi Františkovi krátko po inaugurácii jeho pontifikátu.

V roku 2019 Netflix uviedol film Dvaja pápeži o Františkovi a jeho predchodcovi Benediktovi XVI.

Pápež František v minulosti opakovane zdôrazňoval význam pamäti a vlastných koreňov každého človeka, ako aj dialógu medzi generáciami.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.