Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. október 2021, 18:07

Joe Biden sa koncom októbra stretne vo Vatikáne s pápežom Františkom

Podľa Bieleho domu by mali hovoriť o pandémii, boji s klimatickou krízou či starostlivosti o chudobných.

Amerického prezidenta Joea Bidena a jeho manželku Jill príjme pápež František 29. októbra na audiencii vo Vatikáne. V štvrtok to oznámil Biely dom, informovala agentúra AFP.

Biden s pápežom budú podľa Bieleho domu "diskutovať o spolupráci pri úsilí založenom na rešpektovaní základnej ľudskej dôstojnosti, ktorá zahŕňa ukončenie pandémie COVID-19, boj s klimatickou krízou či starostlivosť o chudobných". Biden navštívi Vatikán ešte pred tým, ako sa v Ríme zúčastní na summite skupiny G20, ktorý sa bude konať 30. a 31. októbra. Z Talianska odcestuje do škótskeho Glasgowa na konferenciu OSN o zmene klímy.

Biden je pritom iba druhým americkým prezidentom, ktorý je katolíkom — prvým katolíckym prezidentom USA bol v roku 1960 John F. Kennedy.

Biden sa zúčastňuje na svätej omši aspoň raz týždenne, často cituje Bibliu a niekedy na ľavom zápästí nosí ruženec, ktorý mal na sebe jeho syn Beau, keď v roku 2015 zomrel na rakovinu, píše AFP.

Po tom, ako sa Biden ujal postu prezidenta, mu pápež František zagratuloval a uviedol, že dúfa, že rozhodnutia nového prezidenta budú "vedené záujmom o vybudovanie spoločnosti založenej na autentickej spravodlivosti a slobode". Pápež vtedy zároveň zaželal Bidenovi úspech pri podpore "porozumenia, zmierania a mieru v Spojených štátoch".
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

21. september 2023, 19:26

Svätá stolica údajne pribrzdila prípravy na návštevu pápeža Františka v Argentíne, ktorá  by mala byť budúci rok. Podľa argentínskych a španielskych médií sú dôvodom nepriaznivé vyjadrenia v Argentíne obľúbeného politika a ekonóma Javiera Mileia. Ten vo viacerých rozhovoroch obvinil pápeža z aktivít údajne škodlivých pre cirkev a z podpory komunistických diktatúr v Latinskej Amerike. (ekai)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.