Vatikán: Williamsonovo ospravedlnenie je nepostačujúce

Ospravedlnenie biskupa Richarda Williamsona nespĺňa podmienky stanovené Svätou stolicou, vyhlásil dnes jej hovorca Federico Lombardi.


Williamson vo včera zverejnenom vyhlásení uviedol, že pápež Benedikt XVI. ho požiadal o „prehodnotenie výrokov“. Následne oľutoval svoje slová. Vo vyhlásení Svätej stolice zo 4. februára 2009 je však jasne stanovené, že biskup sa musí „absolútne jednoznačne a verejne vzdať svojich postojov k Shoa“. Taliansky denník Corriere della Sera skonštatoval, že odvolanie mylných názorov čitateľ ospravedlnenia nepostrehne ani medzi riadkami.

Lombardi poukázal aj na to, že biskup text ospravedlnenia nezaslal ani Svätému otcovi, ani Pápežskej komisii Ecclesia Dei zodpovednej za dialóg s lefébvristami. Agentúra Zenit včera v rozpore s týmto tvrdením uviedla, že Williamsonov list zverejnila práve spomenutá komisia.

Biskupovo ospravedlnenie je nedostatočné aj podľa rabína Davida Rosena, prezidenta International Jewish Committee on Interreligious Consultations. „Nepovedal: Mýlil som sa, moje názory sú pomýlené... Je to naivné ospravedlnenie.“

Zdroje: Zenit, Corriere della Sera

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo