Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. november 2021, 13:54

Pápež zablahoželal organizácii UNESCO k 75. výročiu jej vzniku

„Cirkev má k nej privilegovaný vzťah,“ povedal František s tým, že „Cirkev slúži evanjeliu a evanjelium je tým najpoľudšťujúcejším posolstvom, aké dejiny poznajú“.

Pápež František cez video zablahoželal organizácii UNESCO k 75. výročiu jej vzniku. S touto inštitúciou OSN má Cirkev privilegovaný vzťah v podporovaní pokoja a solidarity, celostného rozvoja človeka a chránení kultúrneho dedičstva.

Evanjelium, ktorému Cirkev slúži, je totiž „tým najpoľudšťujúcejším posolstvom, aké dejiny poznajú“, a podnietilo aj „vedecký i kultúrny rast ľudskej rodiny“.

Svätý Otec vo videoposolstve hovorí: „Zo srdca blahoželám k 75. výročiu založenia tejto agentúry OSN. Cirkev má k nej privilegovaný vzťah. Cirkev slúži evanjeliu a evanjelium je tým najpoľudšťujúcejším posolstvom, aké dejiny poznajú.“

„Je to posolstvo života, slobody a nádeje, ktoré v každej epoche a na každom mieste inšpirovalo nespočetné vzdelávacie iniciatívy a podnietilo vedecký a kultúrny rast ľudskej rodiny,“ povedal pápež.

„Z tohto dôvodu je Organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru privilegovaným partnerom Svätej stolice v spoločnej službe pokoju a solidaritu medzi národmi, integrálnemu rozvoju ľudskej osoby a ochrane kultúrneho dedičstva ľudstva,“ dodal.

Inzercia

Dnes treba vedieť

26. september 2023, 08:46

Katolícka cirkev v Čile zaznamenala v uplynulých rokoch výrazný prepad dôvery – zo 77 % v roku 1996 na 31 % v roku 2020. Dôležitým faktorom tohto poklesu je neriešenie prípadov sexuálneho zneužívania. Ku Katolíckej cirkvi sa v súčasnosti hlási približne polovica z 18 miliónov obyvateľov. Výrazne však stúpol počet nábožensky nezaradených – z 18 % v roku 2010 na 35 % v roku 2020. (ap)

25. september 2023, 19:50

Fotovýber: Na snímke druhý zľava bratislavský eparchiálny biskup a apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie Peter Rusnák posväcuje tunel Bikoš a rýchlostnú cestu R4 na prešovskom severnom obchvate. Vpravo košický arcibiskup metropolita Bernard Bober. (tasr/františek iván)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.