Poľská tlač: Ján Pavol II. bude blahorečený do roka

Poľský denník Dziennik priniesol informáciu, že pápež Ján Pavol II. bude blahorečený v apríli 2010 pri príležitosti 5. výročia jeho úmrtia. Kongregácia pre kauzy svätých informáciu nepotvrdila ani nevyvrátila.

„Bola by to krásna správa. Nesmierne by ma potešila,“ reagoval na zverejnenú správu Tadeusz Pieronek, zodpovedný za diecéznu fázu beatifikačného procesu, ktorý bol v krakovskej arcidiecéze otvorený už mesiac po smrti Jána Pavla II. 2. apríla 2005.

Začiatkom marca krakovský arcibiskup, kardinál Stanislaw Dziwisz, ktorý bol vyše 30 rokov pápežovým osobným tajomníkom vyhlásil, že proces by mohol byť uzatvorený do niekoľkých mesiacov. „Rovnako Benedikt XVI. chce spisy uzavrieť čo najskôr. Dožaduje sa toho celý svet,“ povedal Dziwisz. 
Dziennik v článku uviedol, že Kongregácia pre kauzy svätých v poslednom čase zvýšila tempo prác. Jej činnosť by mohli skomplikovať len nejaké nové a nečakané skutočnosti. Denník Corriere della Sera priniesol vyhlásenie kongregácie, ktoré nepotvrdilo ani nevyvrátilo medializované informácie.
Imrich Gazda
Foto: wikipedia.org

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo