Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Duchovný život
09. január 2022

Minikázeň

Význam Ježišovho krstu

Krstom sa stávame Božími synmi a dcérami. Čudujem sa, ak niekto krst svojich detí odkladá. Naopak, mali by sa nimi stať čo najskôr. Lebo ide o Božie kráľovstvo.

Význam Ježišovho krstu

Giotto di Bondone: Krst Pána (okolo roku 1305). Zdroj: Wikipedia

Udalosť Ježišovho krstu v Jordáne u Lukáša trochu zaniká v spleti teologických sprievodných výkladov a úkazov (Lk 3,15-16. 21-22). Najprv Ján Krstiteľ vysvetľuje, že nie je Kristom. Potom sprievodnými znakmi Ježišovho krstu je otvorené nebo, zjavenie Ducha Svätého a tajomný hlas z neba nazve Ježiša svojím milovaným Synom.

Pravdepodobne všetky biblické komentáre zdôrazňujú, že Ježiš sa dal pokrstiť, hoci krst nepotreboval. Zároveň jedným dýchom dodávajú, že sprievodné teologické znaky Ježišovho krstu sú nejakým „nebeským poverením“ (nebeskou „investitúrou“) Ježišovej úlohy stať sa Vykupiteľom ľudského pokolenia.

Spolu s Ježišovým krstom sa dostáva do popredia aj náš krst a jeho význam. Krstom sa stávame Božími synmi a dcérami. Čudujem sa, ak niekto krst svojich detí odkladá. Naopak, mali by sa nimi stať čo najskôr. Lebo ide o Božie kráľovstvo.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.