Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. január 2022, 08:54

V Nigérii sa zrútila budova kostola, zahynuli traja ľudia vrátane dvoch detí

Z trosiek stavby sa záchranárom podarilo vyslobodiť 18 ľudí. Podľa miestnych médií sa kostol zrútil v čase, keď som v ňom konala večerná omša.

Najmenej traja ľudia vrátane dvoch detí zahynuli po tom, ako sa na juhu Nigérie zrútila budova kostola. Z trosiek stavby sa záchranárom podarilo vyslobodiť 18 ľudí, informovala v stredu agentúra AFP s odvolaním sa na miestnu políciu.

Budova kostola sa zrútila v utorok večer v okrajovej časti mesta Asaba, ktoré je metropolou nigérijského štátu Delta. Hovorca miestnej polície Bright Edafe uviedol, že 11 ľudí, ktorých zachránili z trosiek budovy, sa nachádza v nemocnici, kde sa podrobujú liečbe. Podľa miestnych médií sa kostol zrútil v čase, keď som v ňom konala večerná omša.

V najľudnatejšom africkom štáte Nigérii, kde milióny ľudí žijú v schátraných budovách a často sa nedodržiavajú stavebné predpisy, sa budovy rúcajú pomerne často, píše AFP.

Dodržiavanie stavebných predpisov je pod drobnohľadom odvtedy, čo sa vlani v novembri v metropole Lagos zrútila výšková budova. Pri tomto incidente zahynulo 45 ľudí.

Od roku 2005 sa v Lagose, v ktorom žije približne 20 miliónov ľudí, podľa výskumníkov z Juhoafrickej univerzity zrútilo najmenej 152 budov.

Nevôľu v krajine vyvolalo najmä zrútenie kostola v roku 2014 v Lagose, pri ktorom prišli o život desiatky ľudí.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 14 hodinami

Pred 80 rokmi zomrela v koncentračnom tábore Osvienčim svätá Terézia Benedikta od Kríža, známa ako Edita Steinová. Spolupatrónka Európy bola židovského pôvodu, neskôr konvertovala a vstúpila do karmelitánskeho kláštora. Edita Steinová je prvá kanonizovaná svätá židovského pôvodu. Pápež Ján Pavol II., ktorý ju v roku 1998 svätorečil, ju vyhlásil za spolupatrónku Európy.

pred 18 hodinami

Telesné pozostatky zosnulého kardinála Jozefa Tomka vystavia pred pohrebom v Bratislave a v Košiciach. V Bratislave v Dóme sv. Martina budú jeho telesné pozostatky vystavené na vzdanie verejnej úcty v piatok a sobotu od deviatej rána do dvanástej na poludnie. V nedeľu (6.00 – 21.00 h) a v pondelok (9.00 – 12.00 h) sa verejnosť môže s kardinálom rozlúčiť v Košiciach v Dóme sv. Alžbety. Pohreb kardinála Tomka bude v utorok o jedenástej v košickom Dóme sv. Alžbety. (tkkbs)

pred 20 hodinami

Polícia v Nikaraguje umiestnila biskupa a kňazov do domáceho väzenia. Režim prezidenta Daniela Ortegu nariadil vyšetrovanie katolíckeho biskupa z Matagalpy za údajnú snahu organizovať násilnícke skupiny s cieľom destabilizovať vládu. Biskup Rolando José Álvarez otvorene kritizoval zneužívanie a porušovanie ľudských práv, ktorého sa režim v krajine dopúšťa. Álvarez spolu so šiestimi kňazmi a šiestimi laikmi boli od 3. augusta obkľúčení políciou v kancelárii. (cna)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.