Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. január 2022, 13:10

Hráč amerického futbalu vymenil kariéru za kňazstvo

Hráč amerického futbalu vymenil kariéru za kňazstvo

Landry Weber. Foto - twitter.com/LandryWeber12

„Stanem sa súčasťou niečoho, čo je oveľa väčšie ako ja, a dokážem pomáhať spôsobom, ktorého si nezaslúžim byť súčasťou,“ povedal 23-ročný mladík.

Začiatkom januára zaznelo z mikrofónu komentátora na konci zápasu Texas Bowl, že hráč z tímu Kansaskej univerzity končí kariéru, aby vstúpil do seminára.

Hráč amerického futbalu Landry Weber tak vymenil kariéru za kňazstvo.

Nadaný 23-ročný mladík pre Catholic News Agency povedal, že bol prekvapený z veľkej podpory spoluhráčov a fanúšikov, ktorí ho zasypali otázkami najmä o celibáte a vzdaní sa manželstva.

„Prekvapilo ma, ako si mysleli, že je to skvelá vec, urobiť niečo odlišné. Stanem sa súčasťou niečoho, čo je oveľa väčšie ako ja, a dokážem pomáhať spôsobom, ktorého si nezaslúžim byť súčasťou,“ povedal.

Weber dúfa, že bude vysvätený za kňaza arcidiecézy v Kansase. Povedal, že spočiatku síce vnímal volanie ku kňazstvu, no počas prvého ročníka vysokej školy „s tým nechcel mať veľa spoločného“.

Keďže tieto pocity a volania pretrvávali, oslovil kňaza, ktorý mu dal materiály na prečítanie, pričom chodil na duchovné cvičenia a pokračoval v procese rozlišovania, píše CNA.

Weber si zachoval oddanosť Panne Márii, povedal, že je obrovskou súčasťou jeho života. Na vysokej škole sa dvakrát zasvätil Panne Márii. „Boli to veľmi silné skúsenosti,“ dodal.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 13 hodinami

Pred 80 rokmi zomrela v koncentračnom tábore Osvienčim svätá Terézia Benedikta od Kríža, známa ako Edita Steinová. Spolupatrónka Európy bola židovského pôvodu, neskôr konvertovala a vstúpila do karmelitánskeho kláštora. Edita Steinová je prvá kanonizovaná svätá židovského pôvodu. Pápež Ján Pavol II., ktorý ju v roku 1998 svätorečil, ju vyhlásil za spolupatrónku Európy.

pred 17 hodinami

Telesné pozostatky zosnulého kardinála Jozefa Tomka vystavia pred pohrebom v Bratislave a v Košiciach. V Bratislave v Dóme sv. Martina budú jeho telesné pozostatky vystavené na vzdanie verejnej úcty v piatok a sobotu od deviatej rána do dvanástej na poludnie. V nedeľu (6.00 – 21.00 h) a v pondelok (9.00 – 12.00 h) sa verejnosť môže s kardinálom rozlúčiť v Košiciach v Dóme sv. Alžbety. Pohreb kardinála Tomka bude v utorok o jedenástej v košickom Dóme sv. Alžbety. (tkkbs)

pred 19 hodinami

Polícia v Nikaraguje umiestnila biskupa a kňazov do domáceho väzenia. Režim prezidenta Daniela Ortegu nariadil vyšetrovanie katolíckeho biskupa z Matagalpy za údajnú snahu organizovať násilnícke skupiny s cieľom destabilizovať vládu. Biskup Rolando José Álvarez otvorene kritizoval zneužívanie a porušovanie ľudských práv, ktorého sa režim v krajine dopúšťa. Álvarez spolu so šiestimi kňazmi a šiestimi laikmi boli od 3. augusta obkľúčení políciou v kancelárii. (cna)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.