Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. január 2022, 13:59

Celoslovenská ekumenická bohoslužba bude 23. januára v Bratislave

Na bohoslužbe sa zúčastnia členovia KBS, svojich zástupcov budú mať aj evanjelici, pravoslávni, kalvini, baptisti či ďalší.

Celoslovenská ekumenická bohoslužba bude v nedeľu 23. januára o 10.00 h v Novom evanjelickom kostole na Legionárskej ulici v Bratislave. Zúčastnia sa na nej čelní predstavitelia kresťanských cirkví, ktoré sú združené v Ekumenickej rade cirkví na Slovensku. Informuje o tom na svojom webe Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

Na bohoslužbe sa zúčastnia aj členovia KBS, svojich zástupcov bude mať na bohoslužbe aj Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku, Pravoslávna cirkev, Reformovaná kresťanská cirkev, Cirkev bratská, Bratská jednota baptistov či ďalšie cirkvi.

Ekumenická bohoslužba sa uskutoční pri príležitosti Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov. Ten sa na Slovensku tradične slávi od 18. do 25. januára. Mottom tohtoročného týždňa je myšlienka „Videli sme na východe jeho hviezdu a prišli sme sa mu pokloniť“. Tému vybrala a pre celý svet pripravila Rada cirkví Blízkeho východu, ktorá má sídlo v Bejrúte v Libanone.

Materiály na Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov v slovenčine je možné nájsť na stránkach KBS, Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku a Ekumenickej rady cirkví.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 13 hodinami

Pred 80 rokmi zomrela v koncentračnom tábore Osvienčim svätá Terézia Benedikta od Kríža, známa ako Edita Steinová. Spolupatrónka Európy bola židovského pôvodu, neskôr konvertovala a vstúpila do karmelitánskeho kláštora. Edita Steinová je prvá kanonizovaná svätá židovského pôvodu. Pápež Ján Pavol II., ktorý ju v roku 1998 svätorečil, ju vyhlásil za spolupatrónku Európy.

pred 18 hodinami

Telesné pozostatky zosnulého kardinála Jozefa Tomka vystavia pred pohrebom v Bratislave a v Košiciach. V Bratislave v Dóme sv. Martina budú jeho telesné pozostatky vystavené na vzdanie verejnej úcty v piatok a sobotu od deviatej rána do dvanástej na poludnie. V nedeľu (6.00 – 21.00 h) a v pondelok (9.00 – 12.00 h) sa verejnosť môže s kardinálom rozlúčiť v Košiciach v Dóme sv. Alžbety. Pohreb kardinála Tomka bude v utorok o jedenástej v košickom Dóme sv. Alžbety. (tkkbs)

pred 19 hodinami

Polícia v Nikaraguje umiestnila biskupa a kňazov do domáceho väzenia. Režim prezidenta Daniela Ortegu nariadil vyšetrovanie katolíckeho biskupa z Matagalpy za údajnú snahu organizovať násilnícke skupiny s cieľom destabilizovať vládu. Biskup Rolando José Álvarez otvorene kritizoval zneužívanie a porušovanie ľudských práv, ktorého sa režim v krajine dopúšťa. Álvarez spolu so šiestimi kňazmi a šiestimi laikmi boli od 3. augusta obkľúčení políciou v kancelárii. (cna)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.