Reportérka Al-Džazíry letí s pápežom do Izraela

Londýnska redaktorka Barbara Piga Serra pracujúca pre katarskú televíziu Al-Džazíra figuruje medzi novinármi, ktorí budú s pápežom Benediktom XVI. letieť na apoštolskú cestu do Svätej zeme. Informoval o tom Vatikánsky rozhlas.

Na apoštolské cesty s pápežom vždy letí početná skupina novinárov (v Afrike ich bolo okolo 50) akreditovaných pri Svätej stolici, ktorí pracujú pre najväčšie svetové médiá. Al-Džazíra aj doteraz pokrývala pápežské cesty priamo na mieste, ale teraz sa prvýkrát rozhodla pre takúto užšiu kooperáciu. „Toto rozhodnutie arabskej televízie potvrdzuje veľkú pozornosť, s ktorou arabský svet sleduje blížiacu sa cestu Benedikta XVI. do Jordánska, Izraela a na územia palestínskej samosprávy,“ uviedol Vatikánsky rozhlas.

Ďalším príkladom vzájomného záujmu arabského, resp. moslimského sveta o Vatikán a naopak je spolupráca islamského intelektuála Khaleda Fouada Allama s vatikánskym denníkom L´Osservatore romano. Profesor islamológie na univerzitách v Trieste alžírskeho pôvodu sa v novembri minulého roku stal stĺpčekárom denníka. Viac sa o tejto spolupráci dozviete tu.

Foto: www.radiovaticana.cz

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo