Bevil Bramwell

  Strana 1

  Cirkev je svätá
  Cirkev je svätá

  Jedným zo znakov, že Katolícka cirkev je skutočne Cirkvou Ježiša Krista, je to, že je neporušiteľne svätá.

  Neospevovaní starostliví ľudia
  Neospevovaní starostliví ľudia

  Okolo nás je skupina väčšinou neospevovaných ľudí, ktorí veľkú časť svojho života trávia starostlivosťou o iných, a pritom si často poškodzujú vlastné zdravie.

  Nájsť si čas
  Nájsť si čas

  Možno sa to zdá zvláštne vzhľadom na všetky voľnočasové aktivity, ktoré existujú v modernom svete, no dnes už nie je také ľahké vyhradiť si každý deň čas na modlitbu, štúdium Písma či čítanie dobrej katolíckej knihy.

  Adventná cesta ku Kristovi
  Adventná cesta ku Kristovi

  Nachádzame sa v období adventu a pripravujeme sa na Vianoce. Sekulárny svet však, žiaľ, pripravil k Vianociam materialistickú alternatívu, podobne ako v prípade každej inej duchovnej skúsenosti.

  Hľadajú sa apoštolskí biskupi
  Hľadajú sa apoštolskí biskupi

  Každý v Amerike už počul o slávnom arcibiskupovi Fultonovi J. Sheenovi, ktorý v celoštátnej televízii vysvetlil katolícku náuku tak presvedčivo ako nikto pred ním ani po ňom. Prečo to biskupi teraz nerobia? biskupi.jpg Niektorí to robia lokálne, ale vari nedokáže naša...

  Ak si myslíš, že máš povolanie
  Ak si myslíš, že máš povolanie

  Povolanie ku kňazstvu či k rehoľnému životu je niečo skutočne krásne. No rozlišovanie, či má niekto naozaj povolanie, je veľmi dlhá cesta. Skôr, než oslovíš príslušné inštitúcie, je dobré pravidelne tráviť čas pred Najsvätejšou sviatosťou. A modliť sa osvedčené modlitby, ako je napríklad modlitba p...

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.