Godzone

Hlavným zameraním projektu Godzone je evanjelizácia mladých na Slovensku. Túžbou a víziou ich služby je priniesť prebudenie, zjednotenie, motiváciu a povzbudenie

Strana 1

Hudba, ktorú sme hrávali predtým, oslavovala slobodu a pivo
Daniel Launer Hudba, ktorú sme hrávali predtým, oslavovala slobodu a pivo

Daniel (33) hľadal naplnenie a uznanie vo svojej nezávislosti, v zážitkoch a coolovom živote. Stretol však ľudí, ktorí mali to, čo neustále hľadal. Odvtedy sa jeho život zmenil a prázdnota v jeho vnútri našla naplnenie. Daniel Launer, manžel, otec a profesionálny záchranár, nám porozprával o svojej ceste za Bohom a splnenými snami, ktoré sa nie vždy plnia tak, ako si to naplánujeme.

V domnení, že som dobrý kresťan, som spravil niečo odsúdeniahodné
Martin Launer V domnení, že som dobrý kresťan, som spravil niečo odsúdeniahodné

Byť kresťanom neznamená nerobiť chyby a nikdy nezlyhať. Martin (29) spoznal živého Boha v tínedžerskom veku, našiel si veriacu priateľku, vstúpil do kresťanského spoločenstva... Po jedinom zlyhaní však Martina váha viny, ktorá padla na jeho plecia, takmer dohnala k samovražde. Boh mu však včas pripomenul, že dokonalá láska nevyžaduje dokonalosť, ale ponúka milosrdenstvo.

Bál som sa mať vlastné deti. Boh to uzdravil
Peter Lipták Bál som sa mať vlastné deti. Boh to uzdravil

Ohlasovateľ evanjelia – Peter (46) – sa veľmi bál mať vlastné deti. Vnímal ich ako obrovské bremeno a príťaž pre život, ale pôvod svojho strachu vôbec nepoznal. Boh mu zjavil svoje prijatie a lásku a nadprirodzene ukázal, že tento tieň z jeho života odíde spolu s odpustením. Spolu s odpustením Boh Otec vlial do Petrovho vnútra svoju dokonalú otcovskú lásku a dnes je hrdým otcom dvoch detí.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.