Jaroslav Daniška

Jaroslav Daniška

Píše o politických, spoločenských a náboženských témach. Študoval politické vedy na Trnavskej univerzite, Karlovej univerzite v Prahe a na Varšavskej univerzite. S rodinou žije v Pustých Úľanoch. S Postojom spolupracoval od júna 2015 do marca 2020.

  Strana 1

  Ako vyzerá Orbánovo víťazstvo

  Ako vyzerá Orbánovo víťazstvo

  Petra Procházková napísala pre český Deník N reportáž, ktorá stojí za pozornosť. Opisuje svoju skúsenosť s tým, ako vyzerá púšťanie a organizovanie utečencov Turkami smerom do EÚ. Pár citátov a krátky komentár na záver.
  Potlesk pre Gretu

  Potlesk pre Gretu

  Český europoslanec Alexander Vondra je zvláštnou kombináciou odsáckeho havlistu, znamená to, že má zmysel pre politický realizmus aj hodnotu slobody, najnovšie to potvrdil svojím komentárom, kde glosoval návštevu švédskej ekologickej aktivistky Grety Thunbergovej v Európskom parlamente. Problém je, že pre koronavírus je zákaz vstupu do EP, výnimkou sú len poslanci, asistenti a Greta. Nech ale nekazím dojem, prečítajte si Vondru v origináli a zabavte sa:
  Moc peňazí

  Moc peňazí

  Americký miliardár Michael Bloomberg dnes odstúpil z kampane, kde sa snažil získať nomináciu na prezidenta za liberálnu Demokratickú stranu. Zvyšok kampane tak bude o spore Bernieho Sandersa a Joea Bidena, čiže nová verzia sporu spred štyroch aj dvanástich rokov, kde proti sebe stojí kandidát straníckeho establišmentu (môžeme ich nazvať „clintonovci“), ktorým je Biden, a ľavicovej antiglobablistickej revolty reprezentovanej Sandersom. Viac o tom napíše v svojom dnešnom texte kolega Lukáš Krivošík.
  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.