Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. jún 2022, 20:26
Delegácia NR SR sa v Baku stretla aj s biskupom Vladimírom Feketem

foto: saleziani.sk

Delegácia NR SR sa v Baku stretla aj s biskupom Vladimírom Feketem. Od 10. do 13. júna navštívila Azerbajdžan delegácia poslancov a zamestnancov parlamentu vedená predsedom NR SR Borisom Kollárom. Okrem oficiálnych stretnutí s prezidentom Azerbajdžanskej republiky a ďalšími autoritami zorganizoval veľvyslanec Slovenska v Azerbajdžane Milan Lajčiak na požiadanie predsedu parlamentu stretnutie delegácie s miestnym slovenským biskupom. Zúčastnili sa na ňom aj traja slovenskí kňazi a dve rehoľné sestry. (saleziani.sk)

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Americkí baptisti (Southern Baptist Convention), ktorí sú po katolíkoch druhou najväčšou kresťanskou denomináciou v USA, odmietli tzv. evanjelium prosperity, podľa ktorého vykupiteľská smrť Ježiša Krista zaručuje veriacim zdravie, úspech a bohatstvo. Rezolúcia, ktorú baptisti prijali na svojom výročnom zhromaždení, konštatuje, že tzv. evanjelium prosperity je falošným učením, ktoré zraňuje chorých a chudobných ľudí tým, že ich viní z nedostatku viery. (krestandnes.cz)

pred 10 hodinami

Na Haiti bola zavraždená 75-ročná rehoľná sestra. Luisa Dell’Orto zo spoločnosti malých sestier Ježišových sa počas víkendu stala obeťou lúpežného prepadnutia v hlavnom meste Port-au-Prince, počas ktorého utrpela smrteľné zranenia. Rodená Talianka žila na Haiti posledných dvadsať rokov, venovala sa najmä deťom z ulice. „Sestra Luisa urobila svoj život darom pre druhých až po mučeníctvo,“ pripomenul jej obeť počas nedeľnej modlitby Anjel Pána pápež František. (vatican news)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.