Vypočuť článok
Zeman vyznamenal aj rehoľníkov
0:00
0:00
0:00 0:00
Postoj
Postoj

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Český prezident Miloš Zeman minulý týždeň vyznamenal pri oslavách vzniku Československa aj dvoch rehoľníkov a jednu rehoľníčku. Medzi 78 ocenenými osobnosťami je boromejka Angelika Pintířová, premonštrát a bývalý hovorca českých biskupov Miloslav Fiala a prior vyšebrodského kláštora cistercián Justin Jan Berka. (katyd.cz)

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Miloš Zeman vznik Česko-Slovenska Angelika Pintířová
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Krátke správy

pred 11 hodinami

„V deväťdesiatych rokoch chodili naši biskupi do Nemecka aj viackrát do roka, fungovali vzťahy a partnerstvá. Napríklad viem, že Spišská diecéza mala dobrý vzťah s Kolínskou arcidiecézou, Košická arcidiecéza s diecézou Limburg,“ hovorí v rozhovore vedúci Generálneho sekretariátu KBS kňaz Juraj Sabadoš. Podľa neho sa biskupi z oboch strán musia začať znovu stretávať, ľudsky chápať, aby sa prekonávali predsudky.

Naši a nemeckí biskupi by sa mali znova začať stretávať, hovorí kňaz z KBS Juraj Sabadoš
01. jún 2026

Svätú omšu, ktorou vyvrcholí tohtoročná Levočská púť, bude celebrovať jeruzalemský patriarcha kardinál Pierbattista Pizzaballa. Farnosť v Levoči zverejnila program tohtoročnej púte, ktorá bude počas víkendu 4. – 5. júla. Minulý rok mal prísť do Levoče kardinál Prevost, súčasný pápež Lev XIV.

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť