Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. marec 2023, 10:14

Na pripravovanej Godzone konferencii vystúpi profesorka biblistiky aj nuncius

Na pripravovanej Godzone konferencii vystúpi profesorka biblistiky aj nuncius

Zdroj: archív projektu Godzone

Tohtoročná, už jedenásta Godzone konferencia sa uskutoční 5. – 6. mája 2023 v Športovej hale Dukla v Banskej Bystrici.

Hlavným hosťom Godzone konferencie 2023 bude Mary Healy (USA), jedna z najvýraznejších katolíckych líderiek našej generácie. Mary Healy je profesorka biblistiky, autorka kníh a rečníčka. Pôsobí v niekoľkých pápežských komisiách a je zodpovednou editorkou komentárov k Svätému Písmu. Často a rada prednáša o Biblii, charizmatickej obnove či duchovných daroch. 

Ďalším významným hosťom Godzone konferencie bude apoštolský nuncius Mons. Nicola Girasoli. Medzi rečníkmi sa objavia aj známe slovenské mená, ako Ján Buc, Miroslav Tóth, Július Slovák či Ondrej Chrvala.

„Konferenciu organizujeme s jedinou túžbou a jediným cieľom, a to zažiť obnovenie v Duchu Svätom, zažiť obnovenie ľudských životov a vášne pre Ježiša Krista,“ hovorí Ivan Petro z projektu Godzone.

Na konferencii účastníci zažijú skvelú rodinnú atmosférou s kresťanskými kapelami, ako napríklad Piar music, Espé, Tow Meot, Puer Dei, Marana Tha či interpretmi, ako Jana Zubajová, Martin Mitro a Katarína Jurová. Okrem kresťanskej a chválovej hudby si môžu účastníci vypočuť známych rečníkov zo Slovenska i zahraničia.

Godzone konferencia je dvojdňové modlitebno-formačné stretnutie, ktoré je určené nielen pre mladých ľudí, ale môže osloviť všetky generácie. Účastníci sa môžu tešiť na chvály, svätú omšu, známe kapely a rečníkov, diskusie, modlitby, mimo pódiové aktivity a mnoho ďalšieho. Konferencia pokračuje v myšlienkach Godzone tour, jej cieľom je spolu sa modliť, rásť vo viere a vstúpiť do hĺbky Božej prítomnosti.

Ako súčasť konferencie organizátori pripravujú aj detský program, ktorého sa môžu zúčastniť deti od 6 do 12 rokov. Cieľom Detskej konferencie je deťom priblížiť Boha hravou formou pomocou divadla, detských chvál, súťaží či pútavých príbehov.

Vstupenky sa dajú zakúpiť v predpredaji na konferencia.godzone.sk alebo aj na mieste. Pre všetkých, ktorí sa chcú zúčastniť konferencie, ale nemôžu si to finančne dovoliť, existuje kampaň Pomôž blížnemu svojmu. V rámci tejto kampane sa môžu prihlásiť účastníci, ktorí si nemôžu vstupenku dovoliť, a zároveň darcovia, ktorí sú ochotní im ju zaplatiť.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.