Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. marec 2023, 12:25

Charita rozvezie núdznym viac ako 50-tisíc balíkov pomoci

Ľuďom zapojeným do programu pomoci poskytnú aj sociálne poradenstvo.

Balíky dostanú ľudia bez práce či bez možnosti zamestnať sa a tí, ktorí sú odkázaní na dávky v hmotnej núdzi. „Prostredníctvom arcidiecéznych a diecéznych charít rozvezieme viac ako 50-tisíc balíkov potravín pre 34-tisíc núdznych ľudí. Tridsaťpäťtisíc balíkov tvorí hygienickú pomoc pre viac ako 12-tisíc ľudí,“ ozrejmila Monika Molnárová, hovorkyňa Slovenskej katolíckej charity.

Pomoc budú roznášať v 41 okresoch Slovenska. Potravinové balíčky obsahujú sušené mlieko, cestoviny, ryžu, olej, konzervy či rôzne druhy strukovín. Balíky s hygienickými potrebami zahŕňajú prostriedky vhodné do domácnosti i na osobnú hygienu. „Primárne ich dostanú rodiny s nezaopatrenými deťmi,“ dodala Molnárová.

Zoznam príjemcov charite poskytuje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré má v evidencii ľudí odkázaných na dávku v hmotnej núdzi. „Ak si prijímateľ pomoc nevyzdvihne ani po druhej výzve, môžeme balík odovzdať inému príjemcovi, ktorý nebol zapojený do programu, ale je v ťažkej sociálno-ekonomickej situácii,“ dodala koordinátorka programu Monika Ščasná.

Okrem rozvozu poskytnú zamestnanci charity ľuďom aj sociálne poradenstvo. „Distribúcia pomoci prebehne v tomto roku ešte dvakrát, pred letnými prázdninami a na jeseň,“ doplnila Molnárová.

Inzercia

Dnes treba vedieť

04. jún 2023, 16:07
03. jún 2023, 20:03

Biskupi na východe Slovenska o zlúčení seminárov momentálne neuvažujú. Pre Svet kresťanstva to povedal hovorca košického arcibiskupa aj rektori seminárov na Spiši a v Košiciach. Podľa nich je dôležitejšie ako počty bohoslovcov spoločenstvo a formačné podmienky. Viac si prečítajte v našom texte.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.