Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. apríl 2023, 11:08

Pápeža prepustili z nemocnice

Stále som nažive, žartoval František pri odchode z Gemelli

Stále som nažive, žartoval František pri odchode z Gemelli

Foto: TASR/AP

Už zajtra bude pápež František sláviť na Námestí sv. Petra omšu pri príležitosti Palmovej nedele. (Aktualizované.)

Pápeža Františka prepustili v sobotu predpoludním z nemocnice Gemelli v Ríme, kde bol hospitalizovaný od stredy pre zápal priedušiek.        

Nemocnicu opustil tri dni po tom, čo ho prijali pre problémy s dýchaním. Následne mu bola diagnostikovaná bronchitída a lekári ho liečili infúznym podávaním antibiotík.

Pred odchodom sa poďakoval ošetrujúcemu personálu, s ktorým si deň predtým dal na večeru pizzu, a ocenil ich prácu: „Byť lekárom, pomáhať personálu, upratovať; v nemocnici si to vyžaduje hrdinstvo a veľa nehy pri chorých. Viete, chorí sú rozmarní, každý, rozmarnosť je niečo, čo prichádza s chorobou. Potrebujete trpezlivosť... Veľmi obdivujem ľudí, ktorí pracujú v nemocnici, včera som bol s deťmi a videl som, ako nežne sa o ne starajú.“

Foto: AP/TASR/Vatican Media

Pri odchode vystúpil z bieleho Fiatu 500, aby sa poďakoval novinárom za ich prácu. „Som stále nažive,“ zažartoval pri odpovedi na otázku, ako sa cíti.

Inzercia

Pristavil sa aj pri rodičoch malej Angeliky, ktorá zomrela v piatok večer, aby sa s nimi pomodlil a objal uplakanú matku. „Poznali ste ju, pretože v roku 2019 ste prišli do Casal Bertone a držali ste ju v náručí,“ prihovoril sa pápežovi smútiaci otec.

Foto: AP/TASR/Gregorio Borgia

Pred návratom do Domu sv. Marty vo Vatikáne sa zastavil v Bazilike Panny Márie Snežnej, aby sa pomodlil za všetkých chorých, najmä za deti z detského onkologického oddelenia, ktoré v piatok navštívil. Takisto tam pokrstil jedného novorodenca.

Už zajtra bude pápež František sláviť na Námestí sv. Petra omšu pri príležitosti Palmovej nedele, ktorou katolíci vstupujú do Veľkého týždňa zavŕšeného veľkonočným trojdním.

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami
03. jún 2023, 20:03

Biskupi na východe Slovenska o zlúčení seminárov momentálne neuvažujú. Pre Svet kresťanstva to povedal hovorca košického arcibiskupa aj rektori seminárov na Spiši a v Košiciach. Podľa nich je dôležitejšie ako počty bohoslovcov spoločenstvo a formačné podmienky. Viac si prečítajte v našom texte.

03. jún 2023, 06:46

„Vojna na Ukrajine sa skončí za rokovacím stolom,“ povedal vatikánsky sekretár pre vzťahy so štátmi Paul Richard Gallagher. Z tohto dôvodu sa úsilie Svätej stolice „zameriava na snahu dostať sa čo najskôr k rokovaciemu stolu“. Vatikán uznáva ťažkosti a utrpenie ukrajinského ľudu, ale zároveň poukázal na zložitosť diplomatickej situácie. „Musíme udržať myšlienku mierového procesu pri živote,“ dodal. (la stampa)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.