Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. september 2023, 08:22

USA

Katolícke školy v Clevelande výrazne obmedzili LGBT symboly a správanie

Nové pravidlá diecéza prijala na konci minulého mesiaca.

Takmer 100 katolíckych škôl v Clevelande obmedzilo používanie LGBT symboliky a správanie, ktoré sa nezhoduje s katolíckou náukou o ľudskej sexualite, informoval denník The Daily Wire. Nové pravidlá diecéza prijala na konci minulého mesiaca.

„Keďže otázky pohlavia, sexuality a rodovej identity sa v našej spoločnosti stávajú čoraz častejšími, dúfame, že tieto pravidlá pomôžu zabezpečiť, aby sa tieto otázky riešili konzistentným a autenticky katolíckym spôsobom vo všetkých našich diecéznych inštitúciách a diecéznych katolíckych školách a aby tí, ktorým slúžime, mali jasnú predstavu o očakávaniach a prispôsobení sa týmto otázkam,“ uviedla clevelandská diecéza.

Nové pravidlá ukladajú školám povinnosť informovať rodičov v prípade prejavov rodovej dysfórie u dieťaťa; zakazujú používanie zámen, ktoré sa nezhodujú s realitou; zakazujú používanie sociálnych zariadení pre opačné pohlavie; zakazujú zapájanie sa do športových aktivít pre opačné pohlavie; zakazujú účasť párov rovnakého pohlavia na školských plesoch; vyžadujú, aby žiaci dodržiavali pravidlá obliekania zodpovedajúce ich biologickému pohlaviu; zakazujú akúkoľvek propagáciu LGBT životného štýlu a zakazujú sociálnu alebo medicínsku tranzíciu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

02. október 2023, 14:03

Vo veku 68 rokov zomrel kňaz Trnavskej arcidiecézy Peter Rúčka. Zosnulý bol známy aj ako páter Leo a v rokoch 1992-1999 pôsobil ako provinciálny minister Františkánov na Slovensku. Po odchode z rehole pôsobil v Plaveckom Mikuláši, Dlhej pri Trnave, Moravanoch nad Váhom, Pastúchove a naposledy v Šulekove, kde zomrel. (tkkbs)

02. október 2023, 10:14

Kardinál Kurt Koch priznal chyby pri riešení zneužívania, keď pôsobil ako biskup

Prefekt Dikastéria na podporu jednoty kresťanov po zverejnení švajčiarskej štúdie o zneužívaní priznal, že vo funkcii bazilejského biskupa nenahlásil Vatikánu ani polícii obvinenia voči kňazovi, ktorého obviňovali zo zneužívania. Koch sa dnes za tento postup ospravedlňuje a tvrdí, že nič nezakrýval, len chcel tento prípad osobne spracovať a vyriešiť na personálnom úrade diecézy.

01. október 2023, 18:27
01. október 2023, 16:44

Na niekoľko stoviek miliónov eur vyčíslili vatikánske inštitúcie škody v rámci súdnej kauzy londýnskej nehnuteľnosti. V záverečnej fáze súdneho procesu s desiatkou obžalovaných zazneli finančné nároky, keď Správa dedičstva apoštolskej stolice požaduje 270 miliónov eur, Štátny sekretariát 98 miliónov a tzv. Vatikánska banka viac ako 206 miliónov eur. Súd bude pokračovať záverečnými rečami obhajoby. (aci stampa)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.